Erdoğan Fatih'in mirası İstanbul'un ilk camisini açtı

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'da yaptırdığı ilk cami Rumeli Hisarı'ndaki mescit, Boğazkesen Fetih Mescidi adıyla restore edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte video konferans aracılığı ile Rumeli Hisarı içindeki Boğazkesen Fetih Mescidi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 19.6.2016 12:55
Erdoğan Fatih'in mirası İstanbul'un ilk camisini açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rumeli Hisarı'nın içinde bulunanİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Boğazkesen Fetih Mescidi'nin açılışını, 11. Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'la birlikte canlı bağlantıyla yaptı.

MAHALLE DE RESTORE EDİLECEK

Restorasyon çalışmalarının ardından kendisinin de mescidi gezdiğini ve beğendiğini ifade eden Erdoğan, "Burada bir de mahallede var. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz o mahalleyi de bir an önce restore etmek suretiyle burayla bütünleştirecek. O zaman çok daha farklı olacak" dedi.

"MESCİDE HAYIR" DEMİŞLERDİ

Tarihi özelliği itibarıyla önemli bir eser olan Rumeli Hisarı'ndaki mescit projesine, kültür ve sanat camiasından olduğunu söyleyen bazı kesimlerce karşı çıkmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Fatih'in mirası İstanbul'un ilk camisini açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz