Çipras'tan Atina'ya cami müjdesi

Türkiye'nin BM oturumunda Yunanistan'dan cami yapılmasını talep etmesinin ardından Çipras harekete geçti. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, "Önümüzdeki dönem içerisinde Atina'da cami ve Müslüman mezarlığı inşasına doğru ilerliyoruz" ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 23.6.2016 15:18 Güncelleme Tarihi: 23.6.2016 15:30
Çipras'tan Atina'ya cami müjdesi

Çipras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülkedeki azınlık haklarına değindi.

Bu adımların çok daha önce atılması gerektiğini vurgulayan Çipras, "Sadece başkentimizdeki Müslüman vatandaşlarımıza saygı gösterdiğimiz için değil, kendi değerlerimizi de faal bir şekilde müdafaa etmek gerektiği için de bu adımlardı atmamız gerekiyordu." değerlendirmesinde bulundu.

Cami ve Müslüman mezarlığı inşa edeceğiz

Çipras, azınlık haklarını geliştirmek adına bir dizi planın devreye sokulacağını belirterek, "Önümüzdeki dönem içerisinde Atina'da cami ve Müslüman mezarlığı inşasına doğru ilerliyoruz." ifadesine yer verdi.

Türkiye talep etmişti

Geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye, Birleşmiş Milletler'de (BM) Yunanistan'daki insan hakları durumunun incelendiği oturumda, başkent Atina'ya yapılması kararlaştırılan cami projesinin yerine getirilmesi ve Müslümanlara mezarlık tahsis edilmesi tavsiyesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Çipras'tan Atina'ya cami müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz