İşte yok denilen fezleke

HDP lideri Demirtaş, “Partililere ait 500 dosya arasında PKK’ya silah taşınmasıyla ilgili fezleke yok” dedi. Ancak Star yok denilen iki dosyaya ulaştı.

Giriş Tarihi: 24.6.2016 11:31
İşte yok denilen fezleke

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, bugüne kadar parti mensupları hakkında 500 dava dosyasının ellerine ulaştığını ama hiçbirinde HDP'li vekillerin PKK'ya silah taşıdığına dair bir bilgi olmadığını savunarak manipülasyon yapmaya çalıştı. Demirtaş'ın eline ulaşmadığını söylediği iki suç dosyasını, Star olarak biz hatırlatıyoruz. İşte o dosyalar...

SİLAH KURYELİĞİ

Şanlıurfa Başsavcılığı'nca hazırlanan dosyaya göre, kayıplara karışan HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın, otomobil bagajında PKK'ya silah kuryeliği yapma girişimi, kamera kayıtları ile saniye saniye kanıtlanıyor. Sarıyıldız'ın 27.01.2015'te Suriye uyruklu Mehmet Ali'den Ceylanpınar'da alacağı silahları, kendi adına kayıtlı 06 DY 4762 plaka araçla PKK'ya silah taşıyacağı sırada yapılan operasyonla yakalandığı belirtiliyor.

SAKLAMAYA ÇALIŞTI

HDP'li Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın ise, bir PKK cenazesi sırasında polis aramasında teröristin silahlarını kendi üzerine alarak saklamaya çalıştığı ortaya çıktı. Buna dair fezleke de hazırlandı ancak bu dava dosyası, TBMM'de bir kereliğine dokunulmazlıkları kaldıran kanun düzenlenmesinden sonra hazırlandığı için, mevcut fezlekeler arasında bulunmuyor.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte yok denilen fezleke
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz