"26 Aralık'ta Boğaz'ın altından geçişi de açacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da katıldığı program kapsamında açıklamalarda bulundu. Erdoğan: Bizim için asıl tehlike bu hadiselere kendimizi kaptırıp 2023 hedefimizden uzaklaşmak olacaktır. Türkiye elbette terör örgütleriyle mücadele edecek ama aynı zamanda Türkiye yeni projeleriyle ilgili hazırlıklarını kesintisiz devam edecek. 26 Aralık'ta Boğaz'ın altından geçişi de açacağız. Artık araçlarımızla da Boğaz'ın altından geçeceğiz.

Giriş Tarihi: 25.6.2016 09:21 Güncelleme Tarihi: 25.6.2016 09:21
26 Aralık'ta Boğaz'ın altından geçişi de açacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki TÜMSİAD iftar programında açıklamalarda bulundu

YILLARCA HİZMET DİYEREK NASIL BİR ŞER ODAĞI KURDULAR

Türkiye'yi ekonomik olarak çökertmeyi hedefleyen projeler ardı ardına sahneye konurken bazılarının buna nasıl çanak tuttuğunu gördük. Yaşadığımız her olayda gerçek yüzleri gördük. Faşizan duyguların nasıl patladığını gördük. Yıllarca 'hizmet' diyerek aslında nasıl bir şer odağı kurduklarını bizzat yaşayarak gördük.

Paralel ihanet çetesinin başı çektiği bir darbe girşimiyle sonuç almak istediler. Bu girişim milletimizin sinesine çarptı. 7 Haziran sonrasında bölücü terör örgütünü yeniden sahneye koydular.

YIĞINAK YAPTIKLARI MAHALLERDE YOK OLUP GİTTİLER

Döktükleri onca kana rağmen bir netice alamadıkları gibi, yığınak yaptıkları mahallelerde yok olup gittiler. Yeni seneryolarla yeni tuzaklarla ülkmezi köşeye sıkıştırmaya çalışacaklar. Milletimizin bize verdiği destek, bu saldırılar karşısında kendi adına verdiği mücadeledir. Bu mücadelenin bir de bedeli var. En büyük bedeli şehitlerimi, gazilerimiz ve onaların aileleri veriyor. Bu vesileyle şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

ŞİMDİ YARALARIMIZI SARMA ZAMANI

Bedel ödediğimiz bir diğer alan da ekonomi. Fakat şunu biliyorum ki bu üstesinden geleceğimiz bir şey değil. Ekonomik saldırıları yapanların hedefi bize diz çöktürmekti, başaramadılar. Şimdi sıkıntıya düşen sektörlerimizi destekleyerek yaralarımızı sarma zamanı. Temel ekonomik veriler ülkemizin yeniden yükselişe geçtiğini gösteriyor. Yaşadımığız tüm badireleri Yeni Türkiye'nin doğum sancıları olarak görüyorum.

26 ARALIK'TA BOĞAZIN ALTINDAN GEÇİŞİ DE AÇACAĞIZ

Bizim için asıl tehlike bu hadiselere kendimizi kaptırıp 2023 hedefimizden uzaklaşmak olacaktır. Türkiye elbette terör örgütleriyle mücadele edecek ama aynı zamanda Türkiye yeni projeleriyle ilgili hazırlıklarını kesintisiz devam edecek. 26 Aralık'ta Boğaz'ın altından geçişi de açacağız. Artık araçlarımızla da Boğaz'ın altından geçeceğiz.

AB'YE SERT TEPKİ

İngiltere'de yapılan refandum hakkındaki görüşlerimi de paylaşmak istiyorum. Öncelikle demokrasiye, milli iradeye saygıyı esas alan bir siyasi mensup olarak sonuçların İngiliz halkı için hayırlı olmasını diliyorum. Biz de referandum sonuçlarının olumlu olmasını bekliyorduk. AB uzun süredir pek çok konuda kendi değerlerine aykırı olan bir pozisyona sürüklendi. AB'nin Türkiye hakkındaki çifte standartı artık gizlenemeyen bir hale geldi. Bir Fransız Dışişleri Bakanı dediki 'Sizi Avrupa Birliği'ne Müslüman olduğunuz için almazlar.' Bunu biliyoruz da dedim biz de insanız dedik. NATO'ya nasıl oldu da aldınız dedi. Çok enterasan 'Orda bir yanlışlık oldu' dedi. Bunlarla bütün müzakerelerde hep alacaksanız alın, almayacaksanız almayın dedik. Hep aldattılar. Şimdi İngiltere. 3 gün dayanamadın bak. Biz AB'yi önemsedik. İşte son olarak göçmenler konusunda takındığında insani ve ahlaki olmayan AB'yi ciddi şekilde tartışmaya açmıştır. Şu anda Türkiye'ye yapılan İslamofobik'tir o yüzden bizi almakta gecikiyorlar. İşte Amerika bir tanesi de orada. Sayın Obama burada Müslümanlardan yana tavır koyuyor. Burada bir marka koymuşlar onun adına. Bunun kaldırılması lazım. Ben de bir yanlış yaptım oranın açılışını yaptım.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"26 Aralık'ta Boğaz'ın altından geçişi de açacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz