Avrupa’da panik Türkiye’de özgüven

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş

Giriş Tarihi: 25.6.2016 10:11 Güncelleme Tarihi: 25.6.2016 10:11
Avrupa’da panik Türkiye’de özgüven

ÜÇLÜ AKTÖR HAZIRLIĞI VAR
Türkiye olarak bütün bunları çok iyi görüyor ve takip ediyoruz. Hepsini çok iyi biliyoruz. Küresel rekabet ortamına çok güçlü aktörler olarak girebilecek hazırlıkları yapmalıyız.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli
DAĞILMA SÜRECİ BAŞLADI
Canikli, İngiltere'deki referandum sonucunu attığı bu tweet'le yorumladı: AB'den ayrılma kararı ile birliğin dağılma süreci başladı. Gemiyi ilk terk eden İngiltere oldu.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek
PANDORA'NIN KUTUSU AÇILDI
şimşek, referandum sonucunun açıklanması sonrası İngilizce olarak attığı tweet'te "Pandora'nın Kutusu'nu açmak istemiyordunuz ama çoktan açıldı" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş
İSLAMOFOBİDE ZİRVE YAPILDI
Yabancı düşmanlığı ve İslamofobinin Avrupa'da zirve yapmış olması, güçlü bir liderliğin olmaması bu kararlarda etkili olmuştur. Herkes kendi yoluna, havası esiyor.

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
BİZE İHTİYAÇLARI OLACAK
Krizlerde, Türkiye'nin birliğin istikrarı ve güvenliği için ne kadar önemli bir ülke olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Bugün bize her zamankinden çok ihtiyaçlarıolacak.

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci
EKONOMİDE AYRIŞMA YOK
Siyasi alandan farklı olarak AB ile ekonomik ortaklıkta aynı derinlikte bir ayrışma yaşanmayacak. Türkiye ile Birleşik Krallık'ın ilişkileri güçlenerek devam edecek.

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu
YOLCULUĞUMUZ AÇIKT IR
Bizim yolculuğumuz açıktır. Dünyanın ortak değerleriyle ilgili kararlarımızdan sapmamız söz konusu değildir. Türkiye'nin onurlu bir şekilde hedefleriyle buluşması mümkündür.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa’da panik Türkiye’de özgüven
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz