ABD 2 saat önce iptal etti

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısından önce vatandaşlarına "seyahat uyarısı" yapan ABD'nin, dün düzenlemeye karar verdiği Ulusal Bağımsızlık Günü programını da Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıdan iki saat önce iptal ettiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 30.6.2016 10:04
ABD 2 saat önce iptal etti

İKİ SAAT ÖNCE İPTAL EDİLDİ
ABD'nin ulusal bağımsızlık gününü kutlamak için ABD İstanbul Konsolosluğu yüzlerce davetliye bir ay önceden davetiye gönderdi. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki patlamadan iki saat önce davetlilere gönderilen bir e-mailde dün İstinye'de yapılması planlanan programın iptal edildiği duyuruldu.

GEREKÇE HAVA ŞARTLARI
Davetlilerin teker teker iki ay öncesinden belirlenip çağrıldığı programın iptal gerekçesi ise oldukça dikkat çekici bulundu. ABD Konsolosluğu'ndan davetlilere gönderilen mailde, programın iptal gerekçesi olarak olumsuz hava şartları gösterildi. Ancak İstanbul'da dün hava koşullarının olumsuz olmaması ve hava sıcaklığının ortalama 24 derece olması birçok soru işaretini beraberinde getirdi. Davetlilere gönderilen mailde programın 20 Temmuz gününe ertelendiği bilgisine yer verildi. ABD'nin Ulusal Bağımsıslık Günü normalde 4 Temmuz'da kutlanıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD 2 saat önce iptal etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz