Efkan Ala: Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 43 oldu

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'ndaki hain terör saldırısına ilişkin TBMM'de konuştu. Bakan Ala, "Saldırı ile ilgili şu anda 9'u Türk 13 kişi gözaltında, üç canlı bombadan bir tanesinin kimliği ve uyruğu belli oldu, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 43, bu kişilerin 19'u yabancı uyruklu ve hastanede tedavi gören kişi sayısı 94'tür" dedi

Giriş Tarihi: 30.6.2016 15:34
Efkan Ala: Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 43 oldu

'de Havalimanı'nda düzenlenen hain terör saldırısına ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın konuşmasından satır başları şöyle oldu:

Saldırı ile ilgili şu anda 9'u Türk 13 kişi gözaltında... Üç canlı bombadan bir tanesinin kimliği ve uyruğu belli oldu. Bir taksiyle gelmişler. Bir terörist, dış hatlara gitmek isterken polis tarafından durdurulmuş. Ardından terörist otoparka inerek kendisini patlatmıştır. Diğerleri de ters istikametlere giderek birisi polis tarafından vurulmuş kendisini patlatmış, diğeri de kendisini patlatmıştır. Şu ana kadar elde ettiğimiz bilgiler ve bulgular DAEŞ terör örgütünün gerçekleştirdiği yönünde tahminleri güçlendirmektedir. Sonuçlar berrak bir hale gelince açıklanacaktır. Bulgular DAEŞ'i gösteriyor. Havalimanı saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 43. Bu kişilerin 19'u yabancı uyrukludur. Hastanede tedavi gören kişi sayısı 94'tür...

SADECE DAEŞ DEĞİL PKK'YLA TOPYEKÜN MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ

Türkiye'nin terör sorunu sadece DAEŞ ile değil malesef. PKK'yla topyekun olarak bir mücadele yürütüyoruz. Suriye'de kanton ilan ettikten sonra, Türkiye'nin içerisine bunu taşıyabilir miyiz diye çalıştılar. Türkiye'de o faaliyetlere başladılar. 12 yerleşim biriminde bu tür faaliyetlerde bulundular.

TERÖRE KARŞI ORTAK TAVIR ALMAK GEREKTİĞİNİ TÜM DÜNYA ANLADI

Bütün dünya Türkiye'nin yıllardır söylediği noktaya gelmiş ve teröre karşı ortak tavır almaya başlamıştır. Bu konuda mesafe alacağımızın inancındayım. Ayrıca şu anda sokağa çıkma yasağı uyguladığımız bölgelerle ilgili açıklama yapayım. Bazı mahallelerde operasyon yapıldı. Problem olmayan yerlerde de sokağa çıkma yasağı uyguladık. Sivil vatandaşlaarımız zarar görmesin diye. Arama tarama faaliyetleri devam ediyor. İdil, Silopi, Cizre ve Yüksekova'da sadece geceleri sokağa çıkma yasağı sürüyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Efkan Ala: Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 43 oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz