Medvedev bugün Türkiye paketini açıklayacak

Ankara-Moskova hattında verilen sıcak mesajların ardından, Rusya Başbakanı bugün ilişkilerde hangi adımların atılacağını ilan edecek.

Giriş Tarihi: 30.6.2016 11:27
Medvedev bugün Türkiye paketini açıklayacak

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, hükümet toplantısında Devlet Başkanı'nın Türkiye ile bağların yeniden kurulmasına ilişkin talimatının yerine getirilme aşamalarını açıklayacak.

YAPTIRIMLAR KALDIRILACAK

Kommersant gazetesinde yer alan haberde, dün bakanlıkların ilişkilerin canlanması için kendi tekliflerini hazırlamaya başladıklarını hatta bu teklifler arasında eskiden olmayan yeniliklerin de olduğu belirtildi. Gazetenin kaynaklarına göre, teklifler Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Şuvalov'a aktarılacak ve daha sonra hükümet yaptırımların kaldırılması veya düzenlenmesi kararını alacak.

Aynı zamanda İnşaat Bakanı Mihail Men, Türk inşaat şirketlerine uygulanan yaptırımların çok kısa sürede kaldırılabileceğini bildirdi. Başbakan Yardımcısı Dmitri Kozak bu çalışmaların 1-2 hafta içerisinde tamamlanabileceğini belirtti. Ayrıca, Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç gıda ambargosu ve charter seferlerine getirilen yasakların en yakın zamanda kaldırılacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Medvedev bugün Türkiye paketini açıklayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz