Başımız sağ olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör saldırısının gerçekleştiği Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde hayatını kaybedenler için oluşturulan 'anma standı' önünde dua etti.

Giriş Tarihi: 3.7.2016 10:00
Başımız sağ olsun

Kilis'e gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na saat 18.00 sıralarında gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 28 Haziran'da terör saldırılarının gerçekleştiği dış hatlar terminalinde incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında Erdoğan'a İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da eşlik etti. Hayatını kaybedenler için oluşturulan 'anma standı'na uğrayan Erdoğan, terör kurbanları için dua etti. Erdoğan, duanın ardından kameralara dönerek, "Başımız sağ olsun" dedi. Patlama noktalarından birinde incelemelerde bulunan Erdoğan, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, TAV CEO'su Sani Şener ve Mülki İdare Amiri M. Ali Ulutaş'tan bilgi aldı. Erdoğan'a yolcular ve personel de ilgi gösterdi. Erdoğan kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen turistleri de geri çevirmedi.

TAKSİ CİLERE ZİYARET
Erdoğan, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kompleksi'ne de geçerek taksicilerle sohbet edip başsağlığı diledi. Sosyal medyada, "saldırı sonrası taksicilerin fahiş ücret istediği" iddialarına sert tepki gösteren Erdoğan "O ahlaksızlığı yapanların ahlaksızlıkları kendi üzerinedir. Bunları hiç takmayın" dedi. Bir taksicinin "PKK olayını bitirin" sözleri üzerine ise Erdoğan, "Sonuna kadar bu işin üzerine gideceğiz" yanıtın verdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başımız sağ olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz