O bölgedeki terörist gruplar dağıtıldı

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı idaresinde gerçekleştirilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Birlik Operasyonu" kapsamında, bölücü terör örgütünün bazı bombalı araçların düzeneklerini hazırladığı Lice, Kulp ve Bingöl'deki Şenyayla bölgesinde, terörist grupların dağıtıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 3.7.2016 12:12 Güncelleme Tarihi: 3.7.2016 12:12
O bölgedeki terörist gruplar dağıtıldı

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde, 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu"nda sona gelindi.

Güvenlik güçleri, bugün tamamlanması beklenen operasyon kapsamında bölücü terör örgütü mensuplarının bazı bombalı araçların düzeneklerini hazırladığı Lice, Kulp ve Bingöl'de yer alan Şenyayla bölgesindeki terörist gruplara ağır darbe vurdu.

Şenyayla bölgesinde, aralarında keskin nişancı ve bombacıların da yer aldığı 25-30 kişilik timlerden oluşan 3 gezici terörist grup, güvenlik güçlerinin etkili nokta operasyonları ve anlık düzenlenen hava harekatlarıyla dağıtıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
O bölgedeki terörist gruplar dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz