Peygamberleri zerdüşt melekleri ise şeytan

Lice’de yakalanan PKK’lı terörist C.Y.’nin itirafları, bölücü örgütün İslam düşmanlığını bir kez daha gözler önüne serdi. C.Y. , Kürtleri Müslümanlıktan uzaklaştırmaya çalışan örgütün kamplarda Zerdüştlük eğitimi verdiğini anlattı.

Giriş Tarihi: 4.7.2016 10:37
Peygamberleri zerdüşt melekleri ise şeytan

Güneydoğu'da sözde 'öz yönetim' adı altında çukur kazıp barikat kuran PKK'lı teröristlerin İslamiyet düşmanlığı camileri ateşe vermeleri, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yakıp, kurşunlarına hedef yapmalarıyla bir kez daha gün yüzüne çıkmıştı.

STAR DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Milli iradenin sesi Star, 28 Aralık 2015 tarihindeki nüshasında; 'Böyle buyurdu Zerdüşt' başlıyla verdiği haberde, PKK'nın hücre evinden çıkan ve dindar Kürt halkını İslam'dan uzaklaştırmak isteyen hainlerin karanlık planını deşifre eden notlara dikkati çekmişti. Haberde, Zerdüştlük'ü öven teröristlerin, düzenledikleri beyin yıkama seanslarında camilere saldırılmasını, Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını emrettiği yer alıyordu.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yakalanan PKK'lı terörist C.Y. örgüt kamplarında teröristlere Zürdüştlük eğitimi verdiğini söyledi. C.Y. ifadesinde Kürt halkının dinine bağlı olduğunu, terör örgütünün bu nedenle beynini yıkadığı gençleri İslamiyet'ten uzaklaştırdığını söyledi. C.Y. "Kürtlerin ilk dininin Zerdüştlük olduğunu söylüyorlardı. Onların peygamberi Zerdüşt, meleği şeytandır. Onların yanında 'şeytan' demek günahtı. İlk dini kitap Avesta'ymış. İlk insana 'Homo Sapiens' ve 'Homo Erectus' adını veriyorlar. O şekilde eğitiyorlar.

İSLAMA HAKARET

Verilen eğitimlerde 'dinimize sahip çıkmalıyız.' deniliyordu. Bu sözler örgüt kitaplarında da geçiyor. Ben Müslümanım örgüte ilk katıldığımda baktım burada namaz yok, oruç yok, Müslümanlıktan uzaklar" diye konuştu.

Kamplarda verilen eğitimlerde Müslümanlığa hakaret edildiğini belirten C.Y, "İslam dininden uzak tutuyorlar. Hz. Muhammet hakkında kitap yazmışlar, Apo'nun anlatıldığı kitaplarda Hz. Muhammed'i devrimci olarak tanımlamışlar. Onların devrimini kutsuyoruz. Böyle şeyler söylüyorlar, çok basit görüyorlar. 'Sadece bir devrim yapmıştır, o öldükten sonra o din bitmiştir bizim için' diyorlardı, Bunların hepsini sığınaktaki eğitimde öğrendim." dedi.

GENÇLERİ UYARDI

C.Y, PKK'nın dışarıdan bakıldığı gibi olmadığını, bu nedenle gençlerden terör örgütüne katılmamalarını isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kimse gelip bu pisliğe girmesin. İçine girince daha iyi anladık ama kurtulamadık. Dışarıdan propaganda yaparak güzelleştiriyorlar ama içeriden gördüğümüz zaman çok değişik bir şeydir. Ben buraya geldiğimde onların dediği gibi özgür ve demokratik insanlar bekliyordum. Geldiğimde burada kazma, kürek, tehdit, pis yaşam, böyle şeyler bulduk, özgürlük diye bir şey yoktu. Dışarıdan yapılan propagandalara kanmasınlar. Burada tehdit altında pis yaşamak yerine annelerinin ve babalarının yanında kalsınlar."

PKK, her ne kadar Kürtleri İslamiyet'ten uzaklaştırıp, Zerdüştlüğe yönlendirmeye çalışsa da, terör saldırıları sebebiyle evlerini terk etmek zorunda kalanların yanlarına yalnızca Kur'an-ı Kerim'i alarak, hainlerin ayaklarının altında ezilmekten kurtardıkları fotoğraf karelerine yansımıştı. Bu kareler, Kürt halkının dinleri İslamiyet ve kutsal kitapları Kur'an-ı Kerim'e ne kadar bağlı olduklarının bir göstergesiydi.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Peygamberleri zerdüşt melekleri ise şeytan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz