Türk imam Almanya'da 4 gündür kayıp

Hamburg Merkez Camii din görevlisi Münir Çamlı'dan 4 gündür haber alınamıyor. Ağabey Abdulkadim Çamlı, kardeşinin kaybolmasının arkasında soykırım iddialarını reddeden ve PKK terörünü lanetleyen açıklamalarıyla ilgisi olabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 4.7.2016 11:11
Türk imam Almanya'da 4 gündür kayıp

Almanya'nın Hamburg kentindeki Merkez Camii'nde imam hatip olarak görev yapan evli ve 3 çocuklu Münir Çamlı'dan Perşembe gününden bu yana haber alınamıyor. Perşembe gecesi saat 00.40 sularında Steindamm semtindeki Tantuni adlı restorandan evine gitmek üzere ayrılan Kayserili Çamlı evine dönmedi. Restorandan çıkarken Çamlı'nın evine götürmek üzere baklava aldığını ve başının ağrıdığını söyleyen arkadaşları, "Münir hocamızda şeker ve kalp sorunu vardı. Yanımızdan ayrılırken başının ağrıdığını söyledi. Eve gitmek üzere çıktı ama ailesi sabah eve gelmediği için polise başvurdu. Hayatından endişe ediyoruz" dedi.

ARAMALAR SONUÇ VERMEDİ

Camideki gönüllü gençler de polis 24 saat dolmamasından ötürü arama başlatmadığı için kendi çabalarıyla Münir hocayı aramaya başladı. Münir Çamlı, aracıyla Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece Steindamm semtinden ayrıldı. Steilshoop semtinde oturan Çamlı'nın yol üzerinde rahatsızlanıp arabayı park etmiş olabileceğinden yola çıkan gençler sokakları karış karış taradı. Tüm hastanelere, karakollara başvuran gençler, hastanelerin otoparklarında da Çamlı'nın aracına rastlayamadıklarını söyledi. Çamlı'nın telefonu da Cuma günü saat 15.00 sularında kapandı. Abdulkadim Çamlı, 44 yaşındaki kardeşinin 1996'dan bu yana aynı camide görev yaptığını ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadıklarını söyledi.

ÇOCUKLARI PERİŞAN DURUMDA

Ağabey Çamlı, Türk Konsolosluğu, yerel polis ve din ateşeliği tarafından arama çalışmalarının sürdürüldüğünü ancak bir bilgi bulunmadığını ifade etti. Ağabey Çamlı, "Almanya'da Ermeni Soykırım'ı iddialarının kabul görmesiyle bu kendisine soruluyor. O da böyle bir olayın yaşanmadığını ifade ediyor. Kaybolduğu gün cami ve çevresinde Alman parlementerlerin olduğu bilgisi de mevcut. Sosyal medya hesabında PKK'yı telin eden paylaşımları da var. Tüm bunlar birleşince endişelerimiz artıyor. Kardeşimin çocukları şu an perişan durumda, eşi ise yaşananlardan dolayı ilaçlarla uyutuluyor. Türk makamlarından yardım bekliyoruz" diye konuştu.

HAYATINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Polis ve camii cemaatinin aramalara rağmen Münir Çamlı izine rastlanmadı. Çamlı'nın cep telefonuna ise cuma günü saat 15.00'ten itibaren ulaşılamadığı belirtildi. Ailesi, çeşitli sağlık sorunları bulunan Münir Çamlı'nın yaşamından endişe ediyor.

(Yeni Şafak)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk imam Almanya'da 4 gündür kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz