Başbakan Yıldırım: Paralel yamuldu, yamuldu

İzmir'de bayramlaşma töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, "Paralel yamuldu, dinleyecek hali mi kaldı? Paralel yamuldu, yamuldu. Hiç merak etmeyin, hiç kimse Türkiye devletiyle bilek güreşi yapamaz, ne paraleli, ne bölücüsü. Hepsinin defterini dürmek boynumuzun borcudur." dedi.

Giriş Tarihi: 5.7.2016 16:55
Başbakan Yıldırım: Paralel yamuldu, yamuldu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığının bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, göreve geldiklerinde dostlukları artırıp düşmanlıkları azaltma sözü verdiklerini hatırlattı.

Bu coğrafyada çok büyük sorunlar bulunduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu: "Bunların üstesinden gelebilmek için Türkiye'nin güçlü olması lazım, ayakta olması lazım. Eğer Türkiye güçlü olursa, Anadolu, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya güçlü olur. Sorunlu olduğumuz ülkelerle bir bir sorunlarımızı hallediyoruz. Rusya ile yaşadığımız krizi sona erdirdik, normalleşmeye geçtik, yine İsrail'le devam eden sorunumuzu da bir mutabakatla sona erdirdik ve Gazze'de insanlık dramı yaşayan kardeşlerimizin imdadına anında yetiştik, oradaki çocuklara, muhtaçlara Türkiye bayram sevinici yaşattı."

"Teröristlerin sırtını sıvazlayanları da biliyoruz"

Türkiye'yi bölmeye ve enerjisini tüketmeye çalışanlar olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Bunu asla başaramayacaklar, milletimiz rahat olsun. Türkiye'de terörü ülkenin gündeminden çıkarmaya karar verdik. Şehirleri temizledik, şimdi de kırsalı temizliyoruz. Bu teröristlerin, eli kanlı canilerin sırtını sıvazlayanları da biliyoruz. Onları da takip ediyoruz." dedi.

"Kimse Türkiye devletiyle bilek güreşi yapamaz"

Yıldırım, Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik operasyonlara ilişkin, "Paralel yamuldu, dinleyecek hali mi kaldı? Paralel yamuldu, yamuldu. Hiç merak etmeyin, hiç kimse Türkiye devletiyle bilek güreşi yapamaz, ne paraleli, ne bölücüsü. Hepsinin defterini dürmek boynumuzun borcudur." diye konuştu.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Paralel yamuldu, yamuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz