İntikam cephaneliğine dava

İstanbul’da ele geçirilen iki “cephanelik” yüzünden, Sedat Şahin’in 2014’te vurulan kardeşi Vedat Şahin’in intikamını almayı planladığı sanılan 13 kişiye dava açıldı

Giriş Tarihi: 5.7.2016 14:04
İntikam cephaneliğine dava

Silahlı suç örgütü lideri Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ile onun korumalığını yapan Ferdi Topal, 2014'te İstanbul Nişantaşı'nda silahlı saldırı sonucu öldürülmüşlerdi. Şahinler'in bu suikastı gerçekleştirdiği iddia edilen Sarallar grubundan intikam almak amacıyla eylem planı içinde olduğu biliniyordu. İstanbul polisi 20 Kasım 2015'te Beyoğlu'ndaki bir evden çuvallarla silah çıkarılıp yandaki başka bir eve konulduğu yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. Bunun üzerine Beyoğlu Piripaşa Mahallesi'ndeki iki adrese baskın yapıldı. Baskın yapılan gecekonduda; 5 Kalaşnikof, 2 Uzi, 3 otomatik tabanca, 30 yedek şarjör ve 2 bin 351 mermi ele geçirildi. Polis, Murat H. isimli ev sahibinin Sedat Şahin grubu ile irtibatını belirledi. Murat H.'nin Sedat Şahin'in adamları ile baskın ve ardından arama işleminin yapıldığı saatlerde çok sayıda telefon mesajlaşması yaptığı belirlendi.

ŞAHİN'İN YEĞENİNE DE DAVA...
Maltepe'de 5 Aralık 2015 günü bir aracın bagajında ele geçirilen silah ve el bombalarının da yine Sedat Şahin grubuna ait olduğu belirlendi. Söz konusu aracın bagajında 2 Kalaşnikof tüfek, 2 Glock marka tabanca, 2 el bombası, 6 yedek şarjör ve çok sayıda mermi bulundu. Emniyete söz konusu silahların Sarallar'a yönelik saldırıda kullanılacağına ilişkin ihbar yapıldığı öğrenildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü soruşturma sonucunda aralarında Sedat Şahin'in yeğeni Şehmi Şahin ve silahların ele geçirildiği evin sahibi Murat H.'nin de bulunduğu 13 kişi hakkında iddianame düzenledi. Şüpheliler hakkında "Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme," "İzinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma, imal etme, nakletme, satma" ve "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçları kapsamında hapis ceza istendi. Söz konusu mühimmatlarla ilgili yapılan operasyonda, 4 kişi tutuklanmış 5 kişi hakkında adli kontrol kararı verilmişti. 2 şüpheli hakkında ise adreslerinde bulunamamaları sebebiyle yakalama kararı çıkarılmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İntikam cephaneliğine dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz