Sevgilisine 'Kendini koru' diye verdiği tabancayla öldürüldü

Konya'da 42 yaşındaki Havva Büyükdoğurcan Çiçek, geçen 6 Haziran günü, eski sevgilisi 39 yaşındaki Mehmet Ok'u, kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla tabancayla öldürdü.

Giriş Tarihi: 5.7.2016 11:16
Sevgilisine 'Kendini koru' diye verdiği tabancayla öldürüldü

Tutuklanan Çiçek'e olayda kullandığı ruhsatsız tabancayı sevgili oldukları dönemde Mehmet Ok'un 'kendini koru' diye verdiği ve birkaç kez de atış talimatı yaptırdığı ortaya çıktı.

İlk evliliğini 22 yıl önce yapan ve 1'i ilk evliğinden olmak üzere 3 çocuk annesi Havva Büyükdoğurcan Çiçek, eşi geçirdiği rahatsızlık sonucu öldükten bir süre sonra komşuları evli 1 çocuk babası Mehmet Ok ile gönül ilişkisi yaşamaya başladı. Havva Büyükdoğrucan bir kaç yıl Ok ile birlikte olduktan sonra ayrıldı.

İddiaya göre Çiçek'in peşini bırakmayan Ok, şantajla, zorla ve şiddet uygulayarak defalarca tecavüz etti. İddiaya göre Mehmet Ok, geçen 6 Haziran günü Çiçek'i telefonla arayarak "Eve geleceğim, sana yatağında tecavüz edeceğim" dedi. Çiçek de, Ok'un gelmesine karşı çıkarak, "Gelme, oruçluyum" diyerek vazgeçirmeye çalıştı.

İkinci eşinden olan 11 yaşındaki oğlu E.Ç.'nin gözleri önünde eski sevgilisini öldüren Çiçek, polisi arayarak, "Birisini öldürdüm. Gelip beni alın" dedi. Çiçek, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Çiçek'in eski sevgilisini öldürdüğü ruhsatsız tabancanın ise sevgili oldukları dönemde Mehmet Ok tarafından 'Kendini koru' diye verdiği, Ok'un, Çiçek'e birkaç kez de atış talimatı yaptırdığı ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgilisine 'Kendini koru' diye verdiği tabancayla öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz