Patlatılan kamyon belediyeye mi ait?

Mardin’de, Cevizli Jandarma Karakolu’na yönelik saldırıda kullanılan kamyonun Büyükşehir Belediyesi’nce Mazıdağı İlçe Belediyesi’ne tahsis edildiği iddia edildi. İlçe Belediyesi Eş Başkanı Necla Yıldırım, bugün belediye görevlilerinin bir kamyonun olmadığını fark ettiğini ve durumu emniyete bildirerek, tutanak tutturduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 10.7.2016 09:46
Patlatılan kamyon belediyeye mi ait?

Mardin'in merkez Artuklu ilçesine bağlı Cevizli köyünde bulunan JandarmaKarakolu'na bugün öğlen saatlerinde bomba yüklü kamyon, roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda, 2 asker şehit olmuş, bir kadın hayatını kaybetmiş, 37 kişi de yaralanmıştı. Saldırıda kullanılan bomba yüklü kamyonun ise Mardin Büyükşehir Belediyesi'nce Mazıdağı İlçe Belediyesi'ne tahsis edilen araçlardan biri olduğu ileri sürülmüştü. Telefonla ulaşılan Mazıdağı İlçe Belediyesi Eş Başkanı Necla Yıldırım'ın açıklamaları iddiaları güçlendirdi.

EŞ BAŞKAN: ŞU AN İL DIŞINDAYIM

Yıldırım, bugün öğle saatlerinde belediye görevlilerinin bir kamyonun olmadığını fark edip, çalıntı ihbarında bulunduğunu belirterek, şu iddialarda bulundu:
"Şuan il dışındayım. Bugün belediyedeki arkadaşlar öğle saatlerinde bir kamyonun olmadığını fark etmiş. Bayram tatili olduğu için tüm araçlar garajlarda bekletiliyordu. Çalınan kamyon Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği bir araç. Arkadaşlarımız emniyetle gerekli görüşmeleri yapmışlar. Tutanak tutulmuş ancak bu kamyonun söz konusu saldırıda kullanılıp, kullanılmadığı konusunda net bilgi sahibi değilim."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlatılan kamyon belediyeye mi ait?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz