PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" öldürüldü

Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı

Giriş Tarihi: 10.7.2016 09:40
PKK'nın üst düzey sorumlularından Bahoz Erdal öldürüldü

Terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin, Suriye'de öldürüldü.

Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı.

AA muhabirine konuşan Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in dün akşam 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını söyledi.

Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve Türkiye halkına "müjde" olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti.

Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, "Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK'nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz." dedi.

Bahoz Erdal kimdir?

Eli kanlı terör örgütü Pkk'nın önde gelen liderlerinden birisi olan ve "en çok aranan teröristler" listesinde kırmızı bültenle aranan Bahoz Erdal (Fehman Hüseyin) Suriye'de öldürüldü. Peki Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin kimdir?

Suriye'nin başkenti Şam'da tıp eğitimi alan Bahoz Erdal, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanması sonrasında yeniden yapılanan Pkk'nın yeniden yapılanmasında yer aldı. Bu süreçte Murat Karayılan ve Cemil Bayık'la beraber Pkk'yı ele geçiren üç isimden birisiydi.

Pkk'nın Ortadoğu'da yaşanan yeni gelişmeler neticesinde kurduğu çeşitli yapılara da liderlik eden Bahoz Erdal, en son Suriye'de bulunuyordu.

Türkiye'de çeşitli saldırılar gerçekleştirdiği ve planladığı da Emniyet raporlarında mevcuttur.

Bahoz Erdal'ın Şubat 2013'te kolon kanseri olduğu ve Suriye'de Daeş terör örgütü tarafından öldürüldüğü de haberler de çıkmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz