Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahoz Erdal açıklaması!

Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen NATO Zirvesi'nden dönen Cumhurbaşlkanı Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. PKK'nın lider kadrosunda yer alan Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü yönündeki iddialara da cevap veren Erdoğan, "Bu yöndeki haberlerin teyidine yönelik çalışmalar halen devam ediyor." dedi.

Giriş Tarihi: 11.7.2016 09:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahoz Erdal açıklaması!

Uçakta bir gazetecilerin sorduğu "Bir son dakika gelişmesi var, PKK'nın elebaşlarından Bahoz Erdal'ın öldürülmüş olmasıyla ilgili bir iddia. Size ulaşan daha fazla bir bilgi var mı?" sorusuna Erdoğan şu şekilde cevap verdi;

Bize ulaşan bilgiler de bu yönde. Suriye tarafında, 14 kişilik bir ekiple birlikteyken öldürüldüğü biçiminde bilgiler söz konusu. Bu yöndeki haberlerin teyidine yönelik çalışmalar halen devam ediyor.Son dönemde örgütün içinde büyük görüş ayrılıkları ve iç çatışmalar olduğu iddiaları dolaşıyor.

Bizdeki bilgiler, bunların iddia değil gerçek olduğu yönünde. Örgütün ciddi sıkıntılar yaşadığı ortada. Bu sıkıntıyı artık gizleyemez hale geldiler. Örgütten kaçmalar, terk etmeler de bundan kaynaklanıyor. Bunu, terörle mücadelede başarımızın etkisi olarak da yorumlamak mümkün.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahoz Erdal açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz