CHP'den terörist seferberliği

Terör örgütü PKK'nın infaz ettiği düşünülen sözde Şırnak sorumlusu Hurşit Külter için CHP seferber oldu. PKK'nın "Gözaltında öldürüldü" yalanına CHP de destek verdi.

Giriş Tarihi: 12.7.2016 09:32
CHP'den terörist seferberliği

PKK tarafından bir süre önce infaz edildiği düşünülen ve üzerinden 'devlet gözaltına alıp öldürdü' algısı oluşturulmak istenen terörist Külter için CHP de harekete geçti. CHP'li vekiller teröristin nerede olduğunu sorup devleti suçladı.

Terör örgütü PKK'nın Şırnak sorumlularından biri olan Hurşit Külter, sözde öz yönetim planının suya düşmesinden sorumlu tutularak Kandil'den verilen talimatla infaz edildiği iddiasıyla gündeme gelmişti.

HDP meclis'e taşıdı

Hem Külter'in yakınlarından tepki almamak hem de ölümü üzerinden devlete saldırmak isteyen PKK, 'devlet faili meçhullere yenisini ekledi ve gözaltındayken Külter'i öldürdü' algısı oluşturmak için düğmeye bastı. PKK'ya yakın STK'lar tarafından başlatılan 'Hurşit Külter nerede?' kampanyasına, örgütün siyasi kanadı HDP de Meclis'te destek verdi.

Devleti suçladılar

Güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığına dair resmi bir evra k bulunmamasına rağmen, 'gözaltındayken kayıplara karıştı' yaygarası koparılan Külter için CHP de seferber oldu. CHP'li vekiller Şenal Sarıhan, Zeynep Altıok, Selina Doğan ve Mahmut Tanal kirli kampanyaya destek verdi. Eli kanlı teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerini zan altında bırakan CHP'liler, açıkça devleti hedef gösterdi. (Güneş)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den terörist seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz