Bahoz bombaya oturmuş!

PKK'nın önemli isimlerinden Bahoz Erdal'ın, öldürülmesi ile ilgili yeni bir iddia ortaya çıktı. İddiaya göre aracı İddiaya göre aracı patlatan bomba Erdal’ın koltuğunun altına yerleştirildi.

Giriş Tarihi: 13.7.2016 11:46 Güncelleme Tarihi: 13.7.2016 11:51
Bahoz bombaya oturmuş!

PKK'yı yöneten isimlerden "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayı tarafından öldürülmesiyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

MENBİÇ OPERASYONUNU YÖNETİYORMUŞ

Türk istihbaratının yaptığı çalışma sonucu Bahoz Erdal'ın Amerikalılarla birlikte DAEŞ'e karşı gerçekleştirilen Menbiç operasyonunu yönettiği belirlendi. Bu aşamadan sonra ise Bahoz sıkı takibe alındı.

EN UYGUN ZAMAN BEKLENDİ

Daha önce de yakalanması için iki operasyon düzenlenen Bahoz, birincisinden son anda kaçarken, ikincisinden yaralı olarak kurtulmuştu. Bu nedenle operasyon için en uygun zaman beklendi.

BOMBA ALTINDA PATLADI

Saldırı anı için Bahoz'un doktor kontrolü için gittiği Himo yolu seçildi. Teröristin aracını 8 Temmuz Cuma günü Kamışlı'dan Himo'ya giderken takibe alan Tel Hamis Tugayı, aynı aracı dönüş yolunda, Kamışlı'nın 3 kilometre batısında Himo'daki kamp çıkışında havaya uçurdu. Aracı havaya uçuran bombanın ise Erdal'ın oturduğu koltuğun altına yerleştirildiği iddia edildi.

CESEDİNİN KANDİL'E GÖTÜRÜLMESİ PLANLANIYOR

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı ödül yönetmeliği kapsamında aranan teröristler listesindeki 4 milyon liralık kırmızı kategoride yer alan Bahoz'un Suriye'de PYD'nin bölgesinde öldürülmesi, PKK-PYD bağlantısını da belgeliyor. ABD, bu durum karşısında zor duruma düşerken, Bahoz'un Suriye'de değil Kandil'de olduğu algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Bahoz'un cesedinin Suriye'den çıkarılması, hatta Kandil'e götürülmesi planının yapıldığı belirtildi. Ayrıca önümüzdeki günlerde Bahoz'un Irak'taki bir hava saldırısında öldürüldüğü haberlerinin servis edilebileceğine dikkat çekiliyor.

PKK, IRAK'TA ÖLDÜRECEK!

Türk istihbaratı tarafından Menbiç operasyonunu yönettiği belirlenen ve sıkı takibe alınan Bahoz Erdal'ın aracını havaya uçuran bombanın, oturduğu koltuğun altına yerleştirildiği iddia edildi. Bahoz'un cesedinin Suriye'den Kuzey Irak'a taşınacağı ve "hava saldırısında öldü" haberlerinin servis edileceği belirtiliyor. (Yeni Şafak)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahoz bombaya oturmuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz