O teröristbaşını bize teslim edin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alçak FETÖ kalkışmasının ardından ABD Başkanı Obama’ya net mesaj verdi: Eğer stratejik ortaksak gereğini yapın ve Pensilvanya’daki teröristbaşını bize teslim edin

Giriş Tarihi: 17.7.2016 10:09
O teröristbaşını bize teslim edin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı'daki konutunun önünde toplanan halka seslendi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

BU ZATI TESLİM EDİN:
Buradan Amerika'ya, Sayın Başkan'a sesleniyorum. Pensilvanya'daki bu zatı bize verin demiştim. Bunların darbe girişimi içerisinde olduğunu sizlere söylemiştim. Ama dinletemedim. Şimdi bu darbe girişiminden sonra tekrar sesleniyorum. Diyorum ki Pensilvanya'daki bu zatı artık Türkiye'ye teslim edin. Eğer biz stratejik ortaksak o zaman ortağınızın bu talebini lütfen yerine getirin diyorum. ABD'li dostlarımız o teröristbaşını bize teslim ettiği andan itibaren çok şey değişecek. Stratejik müttefikimiz, NATO ortağımız olarak Amerika'nın Pensilvanya'dakini bize teslim etmesi lazım. Bu çağrıyı buradan yapıyorum.

UR TEMİZLENİYOR:
Bu olaylar Silahlı Kuvvetlerimizin kendisinin değil, içindeki bir azınlığın yapmış olduğu eylemlerdi. Silahlı Kuvvetlerimizin içinde bunlar bir urdu. Şimdi bu ur temizleniyor.

İDAM TALEBİ:
Her talebin değerlendirilmesi demokratik ülkelerde bir haktır. Bunlar parlamento çatısı altında değerlendirilir.

BÜYÜK PATRONLARIN OPERASYONU:
Parlamento'nun gerçekten güzel ortak bildirisine, bu dayanışmaya her zaman ihtiyacımız var. Bunu yaptığımız anda aşamayacağımız hiç bir engel yoktur. Zaten bu olanlar Türkiye'nin yükselişini hazmedemeyen büyük patronların operasyonudur.

OYUNA GELMEYELİM:
TSK'yı milletimizi karşı karşıya getirmek isteyen dış güçler olabilir, içeriden takviyeli güçler olabilir. Sakın bu oyuna da gelmeyelim. Eninde sonunda bu Silahlı Kuvvetler bizimdir, Paralel Yapı'nın değildir. Bu kardeşiniz de Anayasa'nın amir hükmü gereğince silahlı kuvvetlerin Başkomutanıdır.

ALLAH'IN BİR LÜTFU:
Bu olay Allah'ın bize bir lütfudur. Çünkü kimin ne olduğu, nerede kim var bunların, imamları filan ortaya çıktı. Beraber dik durup eğilmeyerek sonuna kadar bu işi kovalayacağız.

YARGIYA TEŞEKKÜR:
Yargıya da çok teşekkür ediyorum, çünkü yargı; dört bir yanında ülkemizin, makamlarına, mevkilerine rütbelerine bakmadan, kim olursa olsun emniyet teşkilatıyla el ele vermek suretiyle bunları toplayarak tutuklama kararlarını verdiler ve bunları tutukladılar.

ERDOĞAN'DAN BAHÇELİ VE KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün akşam TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı, muhalefet liderlerinden ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi telefonla aradı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı TBMM'nin onurlu bir duruş sergilemesinden dolayı Kahraman'ı ve onun şahsında milletvekillerini tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aynı çerçevede Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi de arayarak, iktidar partisiyle birlikte demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkarak darbe girişimine prim vermemelerinden dolayı teşekkürlerini ilettiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın demokrasiye sahip çıkma konusunda tüm partilerin ortak tavır sergilemelerinin önemini de vurguladığı öğrenildi.

MEYDANLARA ÇIKIŞINIZ ALT ÜST ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, coşkulu vatandaşlara seslendi: Sizin ilk andan itibaren millet olarak meydanlara çıkmanız var ya, o meydanlara çıkışınız her şeyi alt üst etmiştir. Diyorum ki, rehavet yok ve hafta boyu biz bu birlikteliğimizi devam ettirmeliyiz.

İBLİS'İN SON OYUNU DA TUTMADI
7 Şubat ve 17-25 Aralık darbe girişimleri başarısızlıkla sonuçlanan FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen, ağustos ayında yapılacak YAŞ toplantısı öncesinde son kozunu oynadı. Ancak tanklara kendisini siper eden milli irade FETÖ'nün kanlı oyununu bozdu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
O teröristbaşını bize teslim edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz