İzmir'de sela okuyan müezzin saldırıya uğradı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yaşandığı gece İzmir'in Narlıdere ilçesinde sela okuyan müezzin bazı kişilerce saldırıya uğradı. Sadece görevini yapmaya çalışan mesai arkadaşının yaşadığı bu olayla ilgili konuşan Caminin imamı Nusret Cengiz, "İzmir'in Yunan işgaline uğradığı sırada da camilerden sela okunarak insanların birlik ve beraberliğe çağrıldı" dedi.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 11:01 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 11:22
İzmir'de sela okuyan müezzin saldırıya uğradı

FETÖ mensubu askerlerce 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davetinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in talimatıyla sela okuyan din görevlileri, yurt genelinde "Değerli vatandaşlarımız, Allah adına, devletimiz adına, milletimiz adına meydanlara çıkın. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyun" ve "Milli iradeye sahip çıkmak adına vatanını seven tüm halkımızı herhangi bir taşkınlık yapmadan şehir meydanlarında toplanmaya davet ediyoruz." çağrısı yapmıştı.

SELA OKUYAN MÜEZZİN BÖYLE TARTAKLANDI

Sela okunan bu camilerden İzmir'in Narlıdere ilçesindeki Kutlu Yalvaç Camisi'nin müezzini Mehmet Kuzgun, camiye gelen bazı kişilerce tartaklandı. Kuzgun'un tartaklanma ve caminin giriş kapısının camlarının kırılma anı, güvenlik kamerasına yansıdı.

İslam düşmanı darbeci hainler müezzine böyle saldırdı!

"SELA, YUNAN İŞGALİ SIRASINDA DA OKUNMUŞTU"

Caminin imamı Nusret Cengiz, sadece görevini yapmaya çalışan mesai arkadaşına yapılan saldırı nedeniyle son derece üzgün olduğunu söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığının "sela" uygulamasının Türk milletinin şanlı tarihinde önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Cengiz, İzmir'in Yunan işgaline uğradığı sırada da camilerden sela okunarak insanların birlik ve beraberliğe çağrıldığını belirtti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de sela okuyan müezzin saldırıya uğradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz