"Önce Erdoğan öldürülmeliydi"

Amerika'nın popüler dergilerinden Foreign Policy'nin yazarı Edward Luttwak, cuntayı yorumladı. Luttwak, darbenin başarısızlığını Erdoğan'ın öldürülmemesine bağladı!

Giriş Tarihi: 19.7.2016 11:28 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 11:53
Önce Erdoğan öldürülmeliydi
Amerika'da yayımlanan Foreign Policy dergisi FETÖ'cü askerlerin darbe girişiminde neden başarısız olduğu analiz etti! Dergide yayımlanan Edward Luttwak imzalı yazıda cuntanın 15 Temmuz'daki darbe girişimi ele alındı. Analizde 'Başarılı bir askeri darbe için ne gerekir?' diye soran Luttwak 'Önce lider öldürülmeliydi' yanıtını verdi.

YA GÖZALTI YA ÖLÜM

Yazıda Türkiye'deki darbecilerin, darbeyi gerçekleştirmek için tanklara, silahlara ve her türlü atıl araca sahip olduğunu ve darbe için iyi de bir stratejilerinin olduğunu belirtti.

Ancak iyi bir sonuç için darbenin bir numaralı kuralının ya liderin gözaltına alınması ya da öldürülmesinin gerektiğini söyleyerek Türkiye'ye ve Erdoğan'a olan düşmanlığını gözler önüne serdi. Yazıda darbecilerden aktivist diye bahseden Edward, darbenin başarısız olmasının cuntacıların strateji eksikliğinden kaynaklandığını belirtti. (Yenişafak)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"Önce Erdoğan öldürülmeliydi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz