Leman'dan skandal darbe girişimi kapağı

8 ağaç için Türkiye’yi yangın yerine çeviren Gezi koalisyonu, 15 Temmuz darbesine sessiz kaldı. Bu koalisyona destek veren Leman Dergisi bu hafta alçakça bir kapak hazırlayarak darbecilere destek verdi. 15 Temmuz Fetullahçı darbeye karşı tarihi bir dik duruş sergileyen sivil direnişçileri itibarsızlaştırmaya çalışan Leman Dergisi’nin bu ihaneti sosyal medyada büyük tepki topladı. Avukatların suç duyurusu yağmuruna tuttuğu Leman Dergisi hakkında soruşturma başlatıldı.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 11:13
Leman'dan skandal darbe girişimi kapağı

15 Temmuz gecesi FETÖ'cü teröristler tarafından başlatılan darbe girişimini kapak yapan Leman dergisi, yaşananlarla dalga geçti. Leman dergisi 240 şehidi ve 2 bine yakın yaralıyı ise unuttu.

Bütün toplumsal olaylarda yayımladığı skandal karikatürler nedeniyle halkın büyük tepki çeken Leman dergisi , FETÖ'cü teröristlerin kanlı darbe girişiminden sonra da bu alışkanlığını sürdürdü.

ŞEHİTLERE BÜYÜK SAYGISIZLIK

Leman Dergisi, yayınladığı 1281'inci sayısının kapağından 240 kişinin şehit düştüğü ve binlerce vatandaşımızın yaralandığı FETÖ'cü darbe girişiminin tiyatro olduğunu ima ederek şehitlere, ve halka büyük saygısızlık yaptı.

FETÖ'NÜN DARBECİ TERÖRİSTLERİNİ MEHMETÇİK DİYE VERDİ

Kapakta yer alan karikatürde FETÖ'cü darbeci askerler ile vatandaşın karşı karşıya gelmiş olması bir kumara benzetildi. FETÖ'nün üniformalı askerleri de 'Mehmetçik' olarak yer aldı. Ayrıca sokaklara dökülen her görüşten milyonlar, 'yüzde 50' tanımlamasıyla anıldı.

ALÇAK KAPAĞA SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ

Sosyal medya üzerinden yayınlanan skandal kapak kısa sürede binlerce kullanıcı tarafından büyük tepki gördü.

LEMAN DERGİSİ'NİN BU ALÇAKLIĞINA SOSYAL MEDYADAN GELEN TEPKİLERDEN BAZILARI;


İşte o çirkin kapak;

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Leman'dan skandal darbe girişimi kapağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz