Otelin sahibi o geceyi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’teki otelden ayrılışına kadar cuma gecesini yanında geçirenlerden Grand Yazıcı’nın patronu Serkan Yazıcı, “Biz çok fazla korktuk. Cumhurbaşkanımız sakindi. Nasıl gitti ben anlamadım. O kadar korkunç bir durumda, çok büyük bir cesaret ister” dedi.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 13:03
Otelin sahibi o geceyi anlattı

Darbe girişiminin yapıldığı gece en hareketli dakikalar İstanbul ve Ankara'da yaşanırken, bir başka yer daha 'kritik saatlere' sahne oldu. Darbeciler özellikle iki büyük şehirde harekete geçerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu Marmaris'te ise farklı bir hareketlilik yaşanıyordu. Çevresinde bulunanlar bu beklenmedik darbe girişimi nedeniyle büyük bir korku yaşarken Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiç panik yapmadı hatta onları sakinleştiren isim oldu.

Erdoğan'ın 5 günlük dinlenme için gittiği Marmaris'teki Grand Yazıcı otelinin sahibi olan Bursalı işadamı Serkan Yazıcı, o gecede yaşananları, bir diğer ifadeyle tarihe tanıklık ettiği dakikaları Milliyet'le paylaştı.

'CUMARTESİ GÜNÜ AYRILACAKTI'

Türkiye'de tarihe geçen geceyi, "Aklıma her şey gelirdi de böyle bir şey gelmezdi" diye anlatan Serkan Yazıcı, evdekileri yatıştıran en sakin ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ifade etti. Yazıcı, konuşmasına şu sözlerle başladı:
"Her şeyden önce şunu söyleyeyim, o gece Cumhurbaşkanımız ve yanında olan herkes ölümü göze almıştı. Yanındakiler canları pahasına Cumhurbaşkanını çıkarmak için göğüs gerdi. Bana göre bir mucizeydi buradan gitmesi. 5 gündür oteldeydi. Aslında otelde değil, otel bölgemizdeki bir evde kalıyordu. Ben kendisini, "Yorgun görünüyorsunuz, bir tatile ihtiyacınız var" diyerek ikna etmiştim. "Kimseyi rahatsız etmeden yapabilirsek..." demişti. O güne kadar da burada olduğu bilinmediği için, kimseyi rahatsız etmemek adına pek güvenlik önlemi yoktu. Ertesi gün zaten gidecekti. Aynı gün burada olduğu duyuldu. Bunun üzerine hızla güvenlik önlemleri artırıldı. Evin etrafında sivil kıyafetli birkaç koruma vardı öncesinde..."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Otelin sahibi o geceyi anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz