FETÖ elebaşı için ABD'ye yeni dosya gidecek

Yayın kuruluşlarının Ankara temsilcilerine açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, dün ilan edilen OHAL'e ilişkin açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağı öngörmediklerini kaydeden Kurtulmuş, 3 aydan daha kısa sürede normale dönülebileceği mesajını verdi. Kurtulmuş, Gülen'in iade talebine ilişkin ABD'ye kısa süre içinde beşinci dosyanın gönderileceğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 14:27
FETÖ elebaşı için ABD'ye yeni dosya gidecek

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 15 Temmuz kanlı darbe girişimini organize eden FETÖ lideri Fetullah Gülen'inin iadesi için 10 gün içinde ABD'ye yeni bir dosyasının gönderileceğini söyledi.

OHAL KARARI

OHAL'i mümkün olduğunca kısa tutmayı amaçladıklarını kaydeden Kurtulmuş, "İnşallah 1-1,5 ay içinde işimizi tamamlarız ve Türkiye normale döner" dedi.

Uygulama ile günlük hayatın etkilenmeyeceğini vurgulayan Kurtulmuş, temel hak ve özgürlüklerden geri adım atılmayacağını söyledi.

Kurtulmuş, OHAL'in gündeme gelmesinin ardından merak edilen sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı konusunda da net bir yanıt vererek, "Kesinlikle sokağa çıkma yasağı öngörmüyoruz" dedi.

DOLAR

Kurtulmuş, "Artan doların bir hafta içinde 3 TL'nin altına inmesini bekliyoruz" dedi.

ARDINDAN BAŞKA ŞEYLER ÇIKABİLİR

Operasyonların ardından yeniden gündeme gelen Rus uçağının düşürülmesine ilişkin sorulara da yanıt veren Kurtulmuş, "Ardından başka şeyler çıkabileceğini tahmin ediyoruz" dedi.

KAYIP TSK ENVANTERİ YOK

Kurtulmuş, darbe girişiminin ardından TSK envanterinde kayıtlı araçların kayıp olmadığını ancak firari personelin bulunduğunu belirtti.

Operasyonların terörle mücadelede zafiyet oluşturmayacağı mesajını veren Kurtulmuş, son sayıları da açıkladı.

Gözaltı: 9194 (6823'ü asker)
Şehit: 241
Yaralı: 1537
Ölü darbeci: 24
Yaralı darbeci: 50

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ elebaşı için ABD'ye yeni dosya gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz