FETÖ'nün finans ayağına bir darbe daha!

FETÖ'nün finans ayağına yönelik operasyonlar kapsamında Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin payları borsa kotundan çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 14:12 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 14:23
FETÖ'nün finans ayağına bir darbe daha!

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) diğer tüm devlet kurumlarında olduğu gibi Borsa İstanbul'da da darbe vuruldu. Terör Örgütünün finans ayağı bir çok ilde çökertilirken son olarak FETÖ'ye ait olduğu bildirilen Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin paylarının borsa kotundan çıkarıldığı duyuruldu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada ise, yatırımcıların elinde bulunan hisselerin 14 liradan geri alınacağı kaydedildi.

Konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) dün haftalık bülteninde duyurulan kararı ile Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin payları borsakotundan çıkarılmıştır."bilgisi paylaşıldı.

2016'NIN EN BÜYÜK HALKA ARZLARINDAN BİRİYDİ

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman, Mayıs 2016'da gerçekleşen halka arz için "VIA Gayrimenkul, 2016'in başından bu yana yapılan toplam 8 halka arzın en büyüğü. 2 bin 455 yatırımcı işlem yapacak fakat son 1 yıldır hiç işlem yapmamış 450 yatırımcı bu halka arzdan hisse alarak VIA'ya ortak oldu" değerlendirmesini yapmıştı.

BLOKE TUTARDAN KARŞILANACAK

Konu ile ilgili Via Gayrimenkul'den yapılan açıklamada, yatırımcıların elinde bulunan hisselerin, geri alım garantisi kapsamında 14 liradan geri alınacağı kaydedildi. "Şirketimizce bu kapsamda yatırımcılarımızın menfaatine olacak şekilde gerekli işlemler yapılacaktır" denilen açıklamanın devamında "Geri alım garantisine konu olan paylar ile satma hakkını kullanmak isteyen yatırımcılarımızın talepleri Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş nezdinde bloke tutulan teminatlardan karşılanacak. Bu teminatların yetersiz kalması halinde yetersiz kalan bakiye en geç 17.08.2016 tarihine kadar hakim ortaklar tarafından karşılanacaktır" denildi.

Açıklamanın devamında Sermaye Piyasaları Kurulu'nun aldığı kararlar doğrusunda gerekli işlemlerin hayata geçirileceği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün finans ayağına bir darbe daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz