Kenan İmirzalıoğlu halka seslendi

Gökhan Gökduman / GÜNAYDIN FETÖ'nün 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetine başlayan onbinlerce kişi, önceki akşam da meydanları boş bırakmadı.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 10:13 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 12:23
Kenan İmirzalıoğlu halka seslendi
Türkiye'nin dört bir yanında 10 gündür devam eden demokrasi nöbetinin Kısıklı ayağında, önceki gece yine büyük bir coşku vardı. Vatanına sahip çıkmak için meydanı dolduran onbinlerce kişi, geç saatlere kadar alanı terk etmedi. İş, sanat, spor, siyaset ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim de Kısıklı'daki coşkuya ortak oldu. Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış ile eşi Beyhan Bağış'ın yanı sıra Kenan İmirzalıoğlu, Mert Kılıç, Züleyha, Bülent Serttaş, Aslı Hünel, Ece Erken, Ferman- Hilal Toprak, Kutsi ve Merve Sevi gibi isimler de Kısıklı'daydı. Ayrıca Başakşehir Futbol Kulübü'nün oyuncuları ve yönetimi ile birçok eski futbolcu da demokrasi nöbetine destek verdi. Binlerce Türk bayrağıyla kırmızı- beyaza boyanan meydanda, ünlü isimler teker teker sahneye çıkarak vatandaşlara seslendi.

CUMHURBAŞKANI İÇİN ŞİİR YAZDI

Kısıklı'daki demokrasi nöbetinde sahneye çıkarak duygularını ifade eden isimler arasında türkücü Bülent Serttaş da vardı. FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için şiir yazan Serttaş, sahnede ilk kez şiirini okudu. Serttaş'ın duygu dolu şiiri, vatandaşlardan büyük alkış aldı.

'BU, BİZE ANCAK TATBİKAT OLUR'

Oyuncu Serkan Şengül, önceki akşam Kısıklı'ya akın edenler arasındaydı. Meydanda Kenan İmirzalıoğlu ile de bir araya gelen Şengül, şunları söyledi: "Biz ve Cumhurbaşkanımız ne savaşlar gördük, ne badireler atlattık... Bu bize ve Reis'e tatbikat olur ancak. Her zaman olduğu gibi millet kazandı, milli irade kazandı."

VARLIĞINIZ BİZE KUVVET VERİYOR'

Kısıklı'da hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Kenan İmirzalıoğlu, onlarca kişiyle fotoğraf çektirdi. İmirzalıoğlu, kendisine yakın ilgi gösteren özel harekat polislerine "Siz ve şerefli askerlerimiz, bizim gururumuzsunuz. Varlığınız bize kuvvet veriyor" dedi. Daha sonra sahneye çıkan ünlü oyuncu, halka seslenerek "Allah hepinizden razı olsun. Bu hain girişimin ilk dakikalarından itibaren dik bir duruş sergileyerek vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıktınız. Demokrasi destanı yazdınız. Kahraman demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan İmirzalıoğlu halka seslendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz