Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli görüşmesi sona erdi

Devlet Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ı, TBMM'deki makam katındaki asansörün girişinde karşıladı. Burada gazetecilere tokalaşarak poz veren Bahçeli ve Yıldırım'a, AK Parti Grup Siyasi Danışmanı Cenk Sarıgöl'ün 4,5 yaşındaki kızı Elif Zümra Sarıgöl tarafından çiçek verildi.

Giriş Tarihi: 1.8.2016 17:22
Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli görüşmesi sona erdi

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de bir araya geldi. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Başbakan Yıldırım ve MHP Lideri Bahçeli, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

AMAÇ RİSKLERİN BERTARAF EDİLMESİ

Yıldırım ile Bahçeli, görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yaptı.

Bahçeli'yi, olağanüstü hal uygulamasının ardından çıkarılan kanun hükmündeki kararnameler hakkında bilgilendirdiğini belirten Yıldırım, "OHAL'e dayanılarak çıkarılan KHK'larda amaç darbe teşebbüsüne yönelik risklerin bertaraf edilmesi ve siyasetin normalleştirilmesi, bu anlamda siyaset dışı girişimlerin ortadan kaldırılmasıdır." dedi.

"GÜZEL BİR YAKLAŞIM OLMUŞTUR"

Bahçeli ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, açtığı davaları geri çekmesine ilişkin, "15 Temmuz sonrasında Türkiye'de yaşanan gelişmeleri de göz önüne alarak normalleşme sürecine ve partiler arasındaki birlik, beraberlik, dayanışmaya katkı sağlayabilecek olumlu, güzel bir yaklaşım olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli görüşmesi sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz