Başbakan Yıldırım: Bedelli askerlik gündemimizde yok

Bedelli askerlik olacak mı? Binlerce genç bunu merak ediyordu... Başbakan Binali Yıldırım dün akşam katıldığı bir programda bedellik askerlik çıkacak mı sorusuna "Gündemimizde yok" cevabını verdi

Giriş Tarihi: 3.8.2016 11:36 Güncelleme Tarihi: 3.8.2016 16:31
Başbakan Yıldırım: Bedelli askerlik gündemimizde yok

Bedelli askerlik ile ilgili merakla beklenen haber geldi. Başbakan Binali Yıldırım, CNN Türk Televizyonu'nda Hande Fırat'ın sorularını cevapladı. Yıldırım, bedelli askerliğin Türkiye'nin gündeminde olmadığını söyledi. Devlet malına verilen zaralar, kullanılan silahların her yönüyle hesabının sorulacağını söyleyen Yıldırım, vatandaşların darbenin bastırılmasına en büyük katkıyı sağladığını dile getirdi.

ENGELLİLERE GEREKLİ KONTENJANI VERECEĞİZ

Yıldırım, öğretmen atamalarına ilişkin açıklamada bulunarak, "(Engelliler için) Onlara müjde var. Tabii ki engellileri ihmal edecek değiliz. Engellilere gerekli kontenjanı vereceğiz. Bugüne kadar engellilere yaptığımız her türlü düzenlemeden çok büyük zevk aldık. Kimin engelli olacağını bilemeyiz. Önemli olan fiziki engel değil, zihinlerdeki engeldir. Yaralananları ziyaret ettim" ifadelerini kullandı.

MEMUR İZİNLERİ

Memurların izinlerinin sorulması üzerine Yıldırım, "Durumu bir daha değerlendireceğiz, bunu en kısa zamanda. Bu konudaki beklentiyi karşılıksız bırakmayız" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Bedelli askerlik gündemimizde yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz