Baykal kasedinde dikkat çeken isim

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'kaset' soruşturmasında 170 şüpheliden 120'si hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in 1 numara olduğu soruşturmada Deniz Baykal'ın evinin de aralarında bulunduğu 17 adrese böcekle kumpas kurulduğu saptandı. Böceklerin elektrik buatı, televizyon hoparlörü ve yapay çiçek saksılarının içine gizlendiği belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik böcek dinlemesi yapan ekibin aynı zamanda Baykal veMHP'lilere yönelik kumpasta da görev aldığı tespit edildi. 36 şüpheli gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 3.8.2016 10:04
Baykal kasedinde dikkat çeken isim
BÖCEK KOYDULAR: Mekânlara çilingir aracılığıyla girildiği bilgisine ulaşan savcılık, çilingirin ifadesini aldı. Kumpasta yer alan bazı polisler itirafçı oldu. Bu itiraflarda adı geçen şüphelilerin geçmişe dönük HTS kayıtları incelendi. Şüphelilerin önemli bir kısmının kumpas sırasında aynı bölgede olduğu tespit edildi. Tüm bu işlemlerin ardından 170 kişilik şüpheli listesi çıkarıldı. Listedekilerin çoğunun o dönem İstihbarat Dairesi Başkanlığı'nda görev yapan polisler olduğu ortaya çıktı.

FETÖ'NÜN BEYİN TAKIMI: Soruşturmada 31'i başka soruşturmalardan tutuklu 120 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 36 kişi gözaltına alındı. 1 numaralı şüpheli ise FETÖ lideri Fetullah Gülen. Eski polisler Ali Fuat Yılmazer, Recep Güven Coşkun Çakar ve Ömer Altıparmak ile "Kozanlı Ömer" kod adlı FETÖ'nün emniyet ve istihbarat imamı Osman Hilmi Özdil, Eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ve Sedat Zavar gibi tutuklu polisler de soruşturma şüphelisi. Görüntülerin yayınladığı siteyi finanse ettiği iddia edilen işadamı Faruk Bayındır hakkında da gözaltı kararı bulunduğu kaydedildi.

BÖYLE KUMPAS KURDULAR

Baykal 'ın aynı partiden milletvekili olan Nesrin Baytok ile çekilen görüntüleri 2011'de internete sızdırıldı. Olayın ardından Baykal istifa etti. Aynı yıl MHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Didinmez, Mehmet Ekici, Deniz Bölükbaşı, Osman Çakır, Ümit Şafak ile Genel Sekreter Cihan Paçacı, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak ve İstanbul eski İl Başkanı İhsan Barutçu kaset skandalı nedeniyle istifa etti.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal kasedinde dikkat çeken isim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz