Baykal, kaset komplosu gelişmelerini izliyor

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kaset komplosunu düzenleyenlerin çok sayıda FETÖ'cü polis olduğunun ortaya çıkmasının ardından ilk kez konuştur. Baykal, herkes gibi kendisinin de izlediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 3.8.2016 12:13 Güncelleme Tarihi: 3.8.2016 16:37
Baykal, kaset komplosu gelişmelerini izliyor

Savcılığın kaset kumpası soruşturması ile ilgili, "Komployu kuranlar Erdoğan'ı dinleyenler kişilerle aynı isimler. Hepsi çok sayıda üst düzey FETÖ'cü polis kumpasın içinde yeraldı. Aynı isimler MHP'li vekillere de kumpas kurdular" açıklamasının ardından Deniz Baykal'dan ilk açıklama geldi. CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kaset komplosuna yönelik gözaltıları, herkes gibi kendisinin de izlediğini söyledi.

Antalya'da bulunan Deniz Baykal, kaset komplosuna yönelik yapılan gözaltılar hakkında yorum yapmak istemediğini söyledi. Kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, herkes gibi kendisinin de bu gelişmeleri izlediğini belirten Deniz Baykal, birkaç gün içinde katılacağı canlı yayın programında gündemdeki gelişmeleri değerlendireceğini söyledi.

89 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Ankara Başsavcılığı, Deniz Baykal ve MHP'li bazı milletvekillerinin istifasına neden olan kaset komplolarıyla ilgili 89 kişi hakkında gözaltı kararı vermiş, dün itibariyle 36 kişi gözaltına alınmıştı. Deniz Baykal, 2010 yılında kaset komplosunun ardından CHP Genel Başkanlığı koltuğunu bırakmış, yapılan kongrede Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan seçilmişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal, kaset komplosu gelişmelerini izliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz