Bir başkadır benim memleketim

İş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri, önceki akşam ‘Demokrasi nöbeti’ için Taksim’deydi. Darbe girişimini kınayan sanatçılar ve vatandaşlar hep bir ağızdan “Memleketim” şarkısını seslendirdi

Giriş Tarihi: 6.8.2016 13:34
Bir başkadır benim memleketim

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) düzenlediği darbe girişimine vatandaşlarla birlikte tepki gösteren iş, sanat ve siyaset dünyasının ünlü isimleri önceki akşam Taksim Meydanı'ndaydı. Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen gecede 203 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşan 'Ortak Akıl Platformu' da yer aldı. Polat Yağcı'nın organizasyonuyla soluğu on binlerce vatandaşla birlikte meydanda alan ünlü isimler, 'Demokrasi nöbeti'nde kol kola yürüdü.

HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİLER
Çok sayıda vatandaş da ellerindeki Türk bayrakları, demokrasi şehitlerinin posterleri ve çeşitli dövizlerle FETÖ'ye lanet okudu. Hande Yener, Doğuş, Davut Güloğlu, Linet, İzzet Yıldızhan, Muazzez Ersoy, Zerrin Özer, İbrahim Kutluay, Acun Ilıcalı gibi isimler daha sonra hep bir ağızdan 'Memleketim' şarkısını söyleyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

ALKIŞLAR ERDOĞAN'A
"Demokrasi nöbeti"ne katılan vatandaşlar, meydana kurulan dev ekranlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TRT ortak yayınındaki konuşmasını izledi. Meydandaki kalabalık Erdoğan'ın konuşmasını alkışlayarak coştu.


Nöbete kırmızı beyaz kıyafetle katılan Muazzez Ersoy, yakasındaki Ay-Yıldızlı rozetiyle dikkat çekti.Demokrasi nöbetine ara vermeden katılan şarkıcı Doğuş, kalabalık arasında gördüğü bir miniği kucağına alarak sevdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir başkadır benim memleketim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz