Cumhuriyet Gazetesi'nin Yenikapı manşetine tokat gibi cevap

Ersoy Dede ve Hikmet Genç, 24'te yayınlanan Günün Manşeti programında dün İstanbul Yenikapı'da düzenlenen ve milyonlarca kişinin akın ettiği "Demokrasi Şehitler Mitingi"ni değerlendirdiler. Ersoy Dede, Yenikapı'da düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne HDP'nin çağrılmamasıyla ilgili "15 Temmuz işgal planı gerçekleşseydi, 15 Temmuz sonrası bölümüşümün ana bileşenlerinden biri HDP'nin sırtını yasladığı dinamiklerdi" dedi.

Giriş Tarihi: 8.8.2016 12:39 Güncelleme Tarihi: 8.8.2016 12:42
Cumhuriyet Gazetesi'nin Yenikapı manşetine tokat gibi cevap

Hikmet Genç, Cumhuriyet Gazetesi'nin Yenikapı manşetiyle ilgili "Bu kafanın demokraside yeri yok bunlar yüzünden biz istiklal ve istikbalimizi kaybetmek üzereydik" dedi.

Ersoy Dede, Yenikapı'da düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne HDP'nin çağrılmamasıyla ilgili şunları söyledi. Dede, "15 Temmuz işgal planı gerçekleşseydi, 15 Temmuz sonrası bölümüşümün ana bileşenlerinden biri HDP'nin sırtını yasladığı dinamiklerdi, PKK'sı YPG'si... Onlar çünkü 15 Temmuz'da içerde bu plan devreye sokulurken Suriye'nin kuzey hattında Amerikalılar kendilerine yeni üs ve havaalanı için insan çıkarması yapmışlardı. Bu darbe gerçekleşmediği için çok mutlu olduklarını söyleyen bu zevat, su içinde yalan söylüyor. Çünkü bunlar 15 Temmuz girişimi başarılı olamadığı için çok mutsuzlar. Çünkü 15 Temmuz sonrası bunlara vaat edilen şey neydi?. Onu Cumhurbaşkanı Erdoğan biliyor" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet Gazetesi'nin Yenikapı manşetine tokat gibi cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz