Binali Yıldırım: 14 ağustos Türkiye'ye efsaneler yaşatan Ak Partinin kuruluş yıl dönümüdür

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasında FETÖ'nün 14 Ağustos tehdidine sert bir dille cevap veren Başbakan Yıldırım, "14 Ağustos önemli çünkü 14 Ağustos Türkiye'ye efsaneler yaşan Ak Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümüdür. Bu kuruluş yıl dönümünü Ak Partililere yakışır şekilde anacağız." dedi.

Giriş Tarihi: 9.8.2016 11:59 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 14:07
Binali Yıldırım: 14 ağustos Türkiye'ye efsaneler yaşatan Ak Partinin kuruluş yıl dönümüdür

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasında önemli notlar şöyle oldu:

25 gündür meydanlardaki çığlığımızı duymayanlar pazar günü birliğimizi gördüler. Bedduacı terörisbaşı da, onu kan dökmeye azmettirenlerde Türkiye'yi gördüler.

Türkiye'yi dize getirmeye çalışanlar bayrak ne demekmiş gördüler. Yenikapı'da 5 milyon vatandaşımız darbecilere karşı buluştu. Türkiye eşsiz mutabakata vardı. Demokrasi ve hukuk için istiklal ve özgürlük için devlet olarak millet olarak hükümet olarak muhalefet olarak oradaydık.

"HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLDUK"

79 milyon vatann evladıyla oradaydık. Er meydanında bir olduk, diri olduk. Hep birlikte Türkiye olduk.

Bütün darbeleri içimiz kan ağlayarak hatırladık. Ancak 7 Ağustos'ta darbeler tarihini bir daha açmamak üzere kapattık.

İnsanımız vatanı için demokrası için 15 Temmuz'da Hakka yürüdü.

"7 AĞUSTOS'TA DEMOKRASİ ZAFERİNİN MÜHRÜNÜ YENİKAPI'YA VURDU"

7 Ağustos'ta demokrasi zaferinin mührünü Yenikapı'ya vurdu. Tüm dünyanın gözü İstanbul'daydı. Farklılıklarımızla biriz bir bütünüz.

O teröristbaşı Türkiye'ye gelecek hesap verecek. Türkiye'yi bombalatan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. O eli kanlı katilden hesap sorulacak.

15 Temmuz gecesinde herkes aynı hedefteydi. Medyamız, savcılarımız, polislerimiz, valilerimiz ve her şeyden önce kahraman milletimiz hep biraradaydık.

Bu demokrasi tarihinde bir ilktir. Silahlı bir darbeye silahsız bir gücün halkın nasıl galip geldiğini tarih yazacak.

OYUNU BOZACAĞIZ

Demokrasi nöbetleri devam ederken iş güçte devam etti. Bundan sonra daha da fazla çalışıp oyun kuranların oyununu bozacağız.

Bildiğiniz gibi muhalefetle görüşmeler yaptım. KHK'lar ile ilgili bilgilendirmeler yaptım. AB Konseyi genel sekreteri ile görüştüm. Faydalı görüşmeler yaptık.

Türkiye'deki gelişmeleri yerinde görmeye geldiğini ifade etti ve çok etkilendiğini söyledi.

Bugün Cumhurbaşkanımız işadamlarımızla Rusya'ya gitti. Enerjiden turizme çok sayıda görüşmeler yapacaklar.. Türkiye'nin dostluğu herkes için önemlidir.

RUHLARINI 1 DOLARA SATAN MÜPTEZELLERE..

Ey şehitler size söz veriyoruz. Bu aziz vatanı namertlere kalleşlere, ruhunu 1 dolara satanlara müptezellere teslim etmeyeceğiz. 15 Temmuz'da Türkiyeyi karanlığa götürmek isteyenler başaramadılar.

Allah tuzaklarını başlarına çevirdi. Katiller kaybetti demokrasi kazandı. Birlikte başardık. İhanetin hesabını soracağız. Türkiye'yi daha demokratik, şeffaf ve ileri bir noktaya getireceğiz.

"DEMOKRASİ NÖBETLERİNE VİRGÜL KOYUYORUZ"

Yarın nöbetlere bir virgül koyacağız. Plastik taburelerin üzerinde uyuyup nöbete devam eden yaşlıların elinden öpüyorum.

Meydanlardaki coşkuyu bir an önce düşürmeyen o kahraman gençlerimize teşekkür ediyorum. O gençler bize hakkını helal etsin. O karanlık geceyi aydınlatan en ön saflardaki yiğitlerdir. Onlar bu kahpe girişime bedenlerini siper etti.

DARBECİLER AVUÇLARINI YALADI

Darbeciler avuçlarını yaladılar. Türkiye'de hukukun üstünlüğü daha da pekişti. Eşsiz bir mutabakat sağlandı. Şimdi Türkiye ekonomisinin geleceği daha parlak. Merkez Bankası ekonomiye olan güveni teyit etti.

Vatandaş hem darbeyi önledi hem piyasaya para verdi. Böyle milletin alnından öpülür. Bu milletle ne kadar gurur duysak azdık. 15 Temmuz'un ardından 11 miyar doları Türk parasına çevirerek ekonomiye can verdiniz kan verdiniz.

TÜKETİCİ KREDİSİNDE TAKSİT SAYISI ARTIYOR

Konut kredisinde faizi düşürmek için çalışmalara başladık. Tüketici kredisinde taksit sayısını artıracağız. 15 bin sözleşmeli öğretmen alacağız. Bireysel emeklilik sistemini otomatik hale getiriyoruz. Türkiye Varlık Fonu'nun kurulmasına karar verdik. Tasarıyı TBMM'ye gönderdik.

ÇİFTÇİYE MÜJDE

Bakanlık çiftçiler için önemli bir karar aldı. Kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatif ortaklarının geçmiş kredi borçlarını yeniden yapılandırıyoruz. 5 yıl vade ile taksitlendiriyoruz. Afetlerden etkilenen çiftçilerin borçlarını da bir yıl süreyle erteliyoruz.

İŞADAMLARINA MÜJDE

Taşınır mallar da artık teminat olarak gösterilecek. Esnafımızın finansa erişimini kolaylaştıracağız rekabet gücünü artıracağız.

14 AĞUSTOS TÜRKİYE'YE EFSANELER YAŞATAN AK PARTİNİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜDÜR

FETÖ 14 Ağustos'u bekleyin diyor. 14 Ağustos önemli çünkü 14 Ağustos Türkiye'ye efsaneler yaşan Ak Parti'nin 15. kuruluş yıldönümüdür. Bu kuruluş yıldönümünü Ak Partililere yakışır şekilde anacağız. O gün hep birlikte genel merkezimizde olacağız.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım: 14 ağustos Türkiye'ye efsaneler yaşatan Ak Partinin kuruluş yıl dönümüdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz