‘Ben bir savaşçıyım düşmanlarım çok’

150 kişilik ekip, iki ay dans provası, altı saat hazırlık

Giriş Tarihi: 11.8.2016 09:37 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 09:37
‘Ben bir savaşçıyım düşmanlarım çok’
'in hazırlıklarına tanıklık etmek için saat 19.45'te alanına gittik. Hazırlıklar, kulisten dışarıya taşmıştı; kurulan iki alanda dansçılar prova yapıyordu.
Hazırlıklar için saat 15.00'te Açıkhava'ya giden Yener, altı saat boyunca tüm aşamalarla bizzat ilgilendi.
Herkesin heyecanla koşuşturduğu kuliste, Yener'in oğlu Çağın Kulaçoğlu ile sahne kostümlerini hazırlayan Hakan Akkaya da vardı.
Yener, bizi kulisteki odasında bekliyordu. Tüm enerjisiyle bizi karşıladı. Hemen "Heyecan var mı?" diye sorduk. "Her sahneye çıktığımda aynı güzel heyecanı yaşarım. Yine dinleyicilerimin karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum" diye yanıt verdi. Odanın çiçek bahçesine çevrilmesi de dikkatimizi çekti.
Yener, kendisine yardım etmemiz için elimize makyaj mazlemelerini, saç spreyini ve fön makinesini tutuşturdu. Ünlü şarkıcı, bir yandan kendisi hazırlanıyor, diğer yandan da tüm hazırlıkları takip ediyordu.
Konserde toplam 150 kişilik bir ekip çalıştı. Yedi kostüm giyen Yener'in, konserin ikinci yarısında giydiği elbisede 40 bin Swarovski taş kullanılmış. Yener, bu konser için dansçılarıyla iki ay prova yaptı.
Yener'e "Yıllardır zirvede olmanın sırrı nedir?" diye sorduğumuzda "Çok çalışmak, yeniliklere açık olmak ve işini titizlikle takip etmek" dedi.

Hindistan'dan gelen enerji taşını yanından ayırmıyor

Sahne arkası çok enteresan; sağa sola koşturup son hazırlıklarını yapan dansçılar, bitmeyen bir telaş ve zamanla yarış... Bir de telsizlerle konuşan siyah giyen adamlar... Bir süre bekledikten sonra kulisteyiz.
Yener'in elindeki enerji taşı dikkatimi çekiyor. Taşın Hindistan'dan hediye geldiğini söylüyor. "En büyük enerjimi 70 milyondan alıyorum" diyen Yener, şöyle devam ediyor: "Tabii enerjimi bekar olmama da borçluyum. Şu an eşim ve küçük çocuğum olsa, işime nasıl vakit ayırırdım bilemiyorum. Şimdi tamamen işime odaklıyım."
Başlıyoruz hızlıca Yener'i sahneye hazırlamaya... Biz içeride koştururken, seyirci çoktan Açıkhava'yı doldurmuş.
Saat 21.40'ta Yener, müthiş bir ışık şöleni eşliğinde, kafes içinde sahneye konuyor. Dev kafes, 400 metreküp scraffolding sistem ve 300 metre demir boru kullanılarak yapılmış.
Ünlü şarkıcı, 'Memleketim' parçasını söylediği sırada alanda 5 bin bayrağın dalgalanması, unutulmazdı.
Demokrasi nöbetlerine katılan ünlü şarkıcı, sahnede şu mesajları veriyor: "Bir aydır sokaklardayız. Allah vatanımızı ve milletimizi korusun. Vatanımızı bölmeye kimsenin gücü yetmez. Biz milletimizin askerleriyiz."

Onu izlerken 'Gerçek bir yıldız' diyorsunuz

Konserden birkaç saat önce Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin yolunu tuttuk. Dev konser için alanda hazırlıklar saatler önce başlamış. Tabii 5 bin kişinin karşısına çıkmadan önce her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamak gerekiyor.
15 Temmuz'daki darbe girişimi, demokrasi nöbetleri ve 7 Ağustos'taki tarihi Yenikapı mitinginin ardından gerçekleşen Hande Yener konserinin, hayatın devam ettiğini göstermek açısından ayrı bir önemi vardı. Konserde sürpriz olmadı ve Yener, şarkılarını Açıkhava'yı dolduran binlerce kişiyle birlikte coşkuyla söyledi.
Kuliste Hande Yener'in saçı, makyajı ve kostüm seçimine yardım da ettik tabii... Bana da Yener'e ayakkabısını giydirme görevi düştü. Kendimi, elindeki ayakkabıyla kapı kapı dolaşıp Külkedisi'ni arayan prens gibi hissettim!
Yener'in enerjisi çok yüksek. Her detayla ilgilenmesi, her şeye aynı anda yetişmesi, hayranlık uyandırıcı. Onu izlerken 'Gerçek bir yıldız' diye düşünüyorsunuz.
'Mor' ile herkesi coşturan Yener, muazzam bir konsere imza attı. Ünlü şarkıcının, sahnede "Ben bir savaşçıyım ama sıradan değil, komutanım. Ülkemiz gibi benim de düşmanlarım çok" demesi dikkat çekiciydi.

Kostümler bilimkurgu filmlerini aratmıyor

Pop müziğin divası, kraliçesi o... Bana göre dünya standartlarında bir şarkıcı. Yıllar önce 'Yalanın Batsın' şarkısıyla hayatımıza giren Yener, Açıkhava'da da farklı kıyafetleri ve şovlarıyla karşımıza çıktı. Müzikte her zaman kendini yenileyen Yener, bu sefer uzay temalı kostümleriyle sahnedeydi.
Kuliste bir araya geldiğimizde, Yener'in heyecanını ben de hissettim. Hazırlıklar son sürat devam ederken, biz de ekip olarak Yener'in son rötuşlarına yardım ettik. Ünlü şarkıcı, heyecanını yenmek için elindeki enerji taşıyla oynuyor, bir yandan da kahve içiyordu.
Her sanatçının ayrı bir önem verdiği Açıkhava sahnesi için Yener de aylar önceden hazırlıklara başlamış. Ünlü şarkıcı, "Bu heyecan hiç bitmesin; biterse sanat biter" diyerek işine duyduğu aşkı vurguladı.
Hande Yener, ilginç sahne kostümleri için yakın arkadaşı modacı Hakan Akkaya ile çalışmış. Yener ve dansçıları için bilimkurgu filmlerini aratmayan kostümler hazırlanmış.
Konserde Yener'in neredeyse tüm yakın arkadaşları izleyiciler arasındaydı. Deli dolu şarkıcının samimi ve vefalı yönünü takdir ettim. Dostlarından aldığı enerji ile sahneye çıkan Yener, üç saat boyunca müzik ziyafeti sundu. Dansları, şovları ve hit şarkılarıyla, tadına doyulmaz bir konserdi...
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ben bir savaşçıyım düşmanlarım çok’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz