Potaya hizmete hazır

Boşnak asıllı Türk basketbolcu Asım Pars, “Kardeş okul, kardeş belediye projesi ile basketbola ücretsiz hizmet etmeye hazırım. Türkiye ve Bosna’dan çok başarılı isimler çıkabilir” dedi.

Giriş Tarihi: 11.8.2016 17:36
Potaya hizmete hazır

Boşnak asıllı Türk basketbolcu Asım Pars'tan basketbola büyük katkı. Ülkemizde 2000'li yıllara adeta ambargo koyan Boşnak asılli Türk basketbolcu Asım Pars gönüllü ve ücretsiz olarak oyuncu yetiştirmeye devam ediyor. Yaz tatilini Çeşme de geçiren Asım Pars "Türkiye'de basketbola ilgi her geçen gün artıyor. Ancak tam donanımlı bir oyuncu yetişemiyor" dedi.

Pars sözlerine şöyle devam etti; " Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her spor dalına verdiği büyük destek ortada. Okullara 38 spor dalı indirildi. Basketbol başta olmak üzere Okullar arası Türkiye şampiyonaları yapılmakta. Bu büyük bir hizmet. Benim de bu önemli organizasyonda bir katkım olmasını çok isterim. Şu ana kadar tüm tecrübelerimi ücretsiz olarak ister Bosna da ister Türkiye de aktarmaya hazırım. Bunun için bölgem belediyesi ve okulları ile kardeş belediye ve kardeş okul projeleriyle birlik yapıp çeşitli organizasyonlar düzenlenebilir. Ben Türk ve Bosna basketbolunun el ele vererek dünya basketboluna kafa tutacaklarını düşünüyorum. Çünkü bizler her alanda yetenekli bireyleriz. Evet eksiklerimiz var. İşte onları da benim de gayretimle yok edip çok çalışarak başarılara gidebiliriz. Rio da ki olimpiyatlar da Kadın Basketbol takımımızı keyifle izliyorum. Ekrem Memnu ve Aziz Akkaya hocalarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını etmelerini temenni ediyorum. Ülkemizi çok seviyorum. Her alanda başarıya koşacak yürekleri var. İşte 15 Temmuz'da o yüreği tankların önüne koyarak gösterdiler. Böyle yürekli vatandaşların basketbol da bir yere gelmeleri için Asım Pars da hizmete hazırdır. Böyle birliktelik ile basketbolun globalleşme oyuncularımızın her alanda forma giymeleri gerçekten basketbol adına iyi olur. Basketbol Federasyonu da mini cup kategorilerinde ve Junior NBA de ki çalışmaları ile eski takım arkadaşlarım Harun Erdenay ve Hidayet Türkoğlu'na da emeklerinden dolayı tebrik ederim. Her zaman Asım Pars kardeşleri de göreve hazır, bunu da bilmelerini isterim."

FERDİ AKINCI / FOTOMAÇ

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Potaya hizmete hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz