Babasının cenazesi varken, darbe yapmaya koştu

Darbe girişimi sonrası tutuklanan Ankara 11. Hava Üs Komutanlığı’nda görevli Tuğgeneral Uğur Buldu’nun 14 Temmuz’da ölen babasının cenazesini bırakıp, darbe girişimine katılmak için Ankara’ya döndüğü ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 12.8.2016 11:05 Güncelleme Tarihi: 12.8.2016 11:10
Babasının cenazesi varken, darbe yapmaya koştu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün hain darbe girişimi ile ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan Tuğgeneral Uğur Buldu'nun evinden yapılan aramalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret ifadeleri içeren el yazısı not çıktı.

ERDOĞAN'A HAKARET NOTU
Notu kendisinin yazdığını itiraf eden Tuğgeneral Buldu'nun, babası darbe girişiminden 1 gün önce hayatını kaybetmesine rağmen darbe girişimine katıldığı tespit edildi. Ankara 11. Hava Üs Komutanlığı'nda görevli Buldu, 14 Temmuz sabahı babasının öldüğü haberini aldığını ifade ederek, "Perşembe günü sabah Erzincan'a yola çıktım. Cuma namazından sonra defin işlemleri oldu. Akşam 20.00'de Ankara'ya döndüm" dedi. Babasının cenazesi defnedildikten hemen sonra aynı günün akşamı neden yola çıktığı sorulan Buldu, "Ankara'da özel işlerim vardı" diye cevap verdi. Kendisine 15 Temmuz saat 20.00'de sıkıntı olabileceğine dairtelefonlar gelmeye başladığını bunun üzerine yola çıktığını söyleyen Buldu, daha sonra ise "TSK'dan Ankara'daki hareketlilik ile ilgili telefon açan olmadı" ifadelerini kullandı. 16 Temmuz saat 05.30 sıralarında Ankara'ya geldiğini söyleyen Buldu, üniformasını giyip görevinin başına döndüğünü söyledi. Evinde yapılan aramalarda "Yalandan başka hiçbir vaadi olmayan bir Cumhurbaşkanı var elimizde" şeklindeki el yazısıyla yazılmış notun kime ait olduğu sorulan Buldu, notu kendi el yazısıyla yazdığını itiraf etti. Tutuklu Tuğgeneral Buldu'ya, darbe girişimi başarılı olması halinde sıkıyönetim listesinde görev kısmına 'Devam' yazılması hususu da soruldu. Buldu, bunun kendi onayıyla gerçekleşmiş bir olay olmadığını söyledi. Tutuklu Uğur Buldu, kendi üs komutanlığında FETÖ'ye mensup subay olup olmadığını bilmediğini, ele başı Fetullah Gülen'i de medyadan tanıdığını iddia etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Babasının cenazesi varken, darbe yapmaya koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz