Adil Öksüz'ü Jandarma mı kaçırdı?

Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının rehin tutulduğu Akıncı Hava Üssü yakınlarında gözaltına alınan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden FETÖ'nün karakutusu Adil Öksüz ile ilgili Akşam Gazetesi'nden Murat Kelkitlioğlu önemli bir detay paylaştı.

Giriş Tarihi: 13.8.2016 13:34
Adil Öksüz'ü Jandarma mı kaçırdı?

15 Temmuz darbe girişiminin en kritik noktası ve ismi,Akıncı Üssü ile Adil Öksüz...İhanet şebekesinin sivil ayağının en önemli isimlerinden olan Öksüz her yerde aranıyor. O dehşet gecesinin ardından gözaltına alınan Öksüz'ün daha sonra serbest bırakılmasıyla ilgili çok şey yazıldı, çizildi. Ancak, o sıcak saatlerde neler yaşandığına dair ayrıntılar ortaya çıkmamıştı.

Peki, ihanet şebekesinin bu kadar önemli bir ismi nasıl oldu da elini kolunu sallayarak kayıplara karıştı? Akıncı Üssü imamı kendi maharetiyle mi, yoksa yardım alarak mı firar etti?

İşte, bu soruların peşine düştük ve çok ilginç bilgilere ulaştık.

Öksüz, işgal girişiminden çok önce, Akıncı Üssü'ne yakın olmak için, üsse yakın bir yerden,Kahramanmaraş'ta yaşayan amcasının adıyla bir ev kiraladı.

NEDEN Mİ ORAYI SEÇTİ?

Çünkü orası jandarma bölgesiydi. Paralel çete jandarmada güçlü olduğu için rahat hareket edebilecekti. Nitekim öyle oldu. Öksüz, yakalandıktan sonra jandarmadan çok büyük yardım aldı.

RAHATÇA KAÇTI

Bu yardımın 2 aşaması var.

İlk aşaması yakalandıktan sonra devreye sokuldu. Hazırlanan bilgiler jandarmadan gelmişti. Yani dosyasında hiçbir suçu olmayan, arsa bakan bir işadamı gibi gösterilmişti. Dolayısıyla serbest bırakıldı. Jandarma ilk görevini başarıyla tamamlamıştı.

Planın ikinci aşaması da, ortadan kaybolmasına ilişkindi. Jandarmanın rahatlıkla adliyeden çıkmasına yardımcı olduğu hain imam daha sonra uçakla İstanbul'a gitti, oradan da kayıplara karıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Öksüz'ü Jandarma mı kaçırdı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz