Kuleli müze ya da eğitim kurumu olacak

Kuleli Askeri Lisesi'nin tarihi binasının özel sektöre devredilmeyeceği öğrenildi. Lise ya müze olarak değerlendirilecek ya da yeni kurulacak Milli Savunma Üniversitesi'ne devredilebilecek.

Giriş Tarihi: 13.8.2016 09:55
Kuleli müze ya da eğitim kurumu olacak

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NIN YAPISI DEĞİŞTİ

FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında yapılan düzenlemelerle Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat yapısı değiştirildi. Müsteşar yardımcısı sayısı 5'e çıkarılırken, kuvvet komutanlıkları doğrudan bakanlığa bağlandı. Askeri tersaneler de bakanlık bünyesine alındı. Bu değişiklik sonrasında MSB binası yetersiz kaldı. Bu gelişme üzerine Genelkurmay Başkanlığı ile aynı kampusta hizmet veren Milli Savunma Bakanlığı'nın diğer bakanlıklar gibi Eskişehir Yolu-Çayyolu güzergâhında yeni bir binaya taşınması kararlaştırıldı. Bakanlık için bu bölgede yeni bir bina yapılacak. Eski binanın nasıl değerlendirileceğine daha sonra karar verilecek.

KULELİ'NİN KADERİ BELLİ OLDU

Habertürk'te yer alan habere göre; Bakanlığın, Kuleli Askeri Lisesi'nin tarihi binasını ise özel sektöre devretmeyi kesinlikle düşünmediği öğrenildi. Bakanlık, özel sektörden otel ya da başka bir ticari işletme yapılması için talep gelirse, bunu reddedecek. Lise ya müze olarak değerlendirilecek ya da yeni kurulacak Milli Savunma Üniversitesi'ne devredilebilecek.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuleli müze ya da eğitim kurumu olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz