Islak imza soruşturmasında 2 tutuklama!

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ve CHP Milletvekili Emekli Albay Dursun Çiçek'in ıslak imzalı belge ile ilgili hazırlanan sahte bilirkişi raporu soruşturmasında gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Giriş Tarihi: 15.8.2016 14:20 Güncelleme Tarihi: 15.8.2016 14:41
Islak imza soruşturmasında 2 tutuklama!
Geçtiğimiz Temmuz ayında Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ve CHP Milletvekili Emekli Albay Dursun Çiçek'in tutuklanmasına yol açan ıslak imzalı belge ile ilgili soruşturma başlatılmıştı. Belge ile ilgili sahte bilirkişi raporları hazırlandığı iddia edilmişti. Bu raporların sahte olduğuna ilişkin 3 kişiden oluşan yeni bir bilirkişi raporu tanzim edilmişti. Islak imzanın Dursun Çiçek'e ait olmasının zayıf olduğunu gösteren yeni rapor üzerine gözaltılar yapılmıştı.

Soruşturma kapsamında bir süredir firari olan iki adli tıpçı bilirkişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Ahmet Bülent Özata ve İsmail Çakır adlı bilirkişiler soruşturmayı yürüten savcı Gökalp Kökçü tarafından sorgulandı. Sorgu ardından tutuklamaya sevk edilen 2 bilirkişi Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Islak imza soruşturmasında 2 tutuklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz