15 Temmuz gecesi meydanlara inenlerle ilgili önemli gelişme!

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. FETÖ'nün darbe girişiminde şehit düşenlerin kanını döken herkesten hesap sorulacağını vurgulayan Yıldırım, o gece meydanları dolduran kahraman milletimizle ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Yıldırım, "15 Temmuz şehit ve gazilerimize ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Şehit ve gazilerimizle ilgili yeni bir düzenleme daha yapıyoruz. Bunlara aylık bağlanabilmesi için SGK borcu olmaması gereken saçma sapan bir kural vardı. Bu borçlar da siliniyor ve gerekli maaş bağlanıyor. Yarasının ölçüsü ne olursa olsun, onların gönlünü kazanmak bizim borcumuzdur. O meydana inenler tırnağı bile yaralanmışsa onlarda gazilik hakkından yararlanacak." dedi.

Giriş Tarihi: 16.8.2016 11:52 Güncelleme Tarihi: 16.8.2016 13:29
15 Temmuz gecesi meydanlara inenlerle ilgili önemli gelişme!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, "PKK'nın Kürt sorunu diye bir sorunu yok, olsa olsa Kürt vatandaşlarımızın PKK gibi bir sorunu var. Bizim görevimiz de bu sorunu ortadan kaldırmak, yani bu eli kanlı terör örgütünü aramızdan uzaklaştırmak." dedi.

"O MEYDANLARA İNENLER TIRNAĞI BİLE KANAMIŞSA GAZİLİK HAKKINDAN YARARLANACAKLAR"

15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı o karanlık gecede meydanlara inen kahraman Türk halkı ile ilgili övgü dolu sözler söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, "15 Temmuz şehit ve gazilerimize ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Şehit ve gazilerimizle ilgili yeni bir düzenleme daha yapıyoruz. Bunlara aylık bağlanabilmesi için SGK borcu olmaması gereken saçma sapan bir kural vardı. Bu borçlar da siliniyor ve gerekli maaş bağlanıyor. Yarasının ölçüsü ne olursa olsun, onların gönlünü kazanmak bizim borcumuzdur. O meydana inenler tırnağı bile yaralanmışsa onlarda gazilik hakkından yararlanacak." diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

Can alan kan döken terör örgütlerini bir kez daha lanetliyorum. Dün PKK tarafından şehit edilen polislerimiz, evvelsi gün Şırnak Beytüşşebap Gençlik Kolları Başkanı şehidimiz Naci Adıyaman kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum.

PKK'nın Kürt sorunu diye bir sorunu yok, olsa olsa Kürt vatandaşlarımızın PKK ile sorunu olur.

Bunların üst aklı dışarıda. Parayı veriyorlar öldür diyorlar öldürüyorlar dur diyorlar duruyorlar. PKK ve FETÖ'yü aynı akıl yönetiyor. Biri sağ elle biri sol elle oynatıyor.

Bölgede istikrarsızlığı kalıcı getirmek Irak, Suriye, Mısır gibi yapmak istiyorlar.. 15 Temmuz'dan önce ve sonra biraraya geldiler ve bu terör örgütleri plan yaptılar.

PLAN ERDOĞAN'I YOK ETMEKTİ

Plan Erdoğan'ı yok etmek Türkiye'yi iç karışıklığa sürüklemekti. Demokrasinin beşiği denen tek dişi kalmış canavar medeniyet havarileri yine suspus oldular. Hesap sorulacak FETÖ gelecek hesap verecek. Şehitlerimizin kanını döken herkesten hesap sorulacak. Türk adaleti hesap soracak.

Türkiye düşmanlarının dize getirmek için kurdukları her türlü tezgah mutlaka bozulacaktır. Şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi bakacağız.

"İDAM BİR SEFER ÖLÜMDÜR"

Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. İdam bir sefer ölümdür. Ölümden daha beter ölüm vardır onlar için. Türkiye'ye giren para çıkan paradan 1 milyar dolar daha fazla. Darbe girişiminden ekonomi etkilenmedi. Ekonomimiz 15 Temmuz öncesinden daha iyi durumda.

BES, KALKINMA BANKASI, VERGİDE REFORM

Bireysel emeklilik yasalaştı. Artık geleceğe yatırım yapacak. 10 yıl içerisinde vatandaş tasarruf sağlayacak geleceğini garanti altına alacak. Paraya erişimi kolaylaştırmak yatırımı artırmak için Kalkınma Bankası'nın sermayesini güçlendiriyoruz. Gümrük vergilerin de kurumlar vergisinde reformlar geliyor. Engelleri tek tek kaldırıyoruz.

PARTİMİZİN 15. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Kurucu kadrolarımızı biraraya getirdik. İlkelerimizi yeniden hatırladık ve yapacaklarımızı vatandaşlarımızla paylaştık. Kuruluş yıldönümümüzde gördük ki ilk günkü kararlılığımız devam ediyor.

15 yıl boyunca bir yandan Türkiye'yi kalkınma yarışında ön safa taşıdık. Hizmet ve icraat yaptık. Bir yandan da vesayet odaklarıyla mücadele ettik. Gizli ortak olmaz, hadi işinize dedik. Birini defediyoruz biri geliyor. Sizinle mi uğraşacağız millete mi hizmet edeceğiz.

AK PARTİ GELDİ KURAL DEĞİŞTİ

Bir icraat çıkardılar, 1924'ten beri TBMM cumhurbaşkanı seçiyor, Ak Parti geldi kural değişti. Neymiş 367, vatandaş gereğini düşündü.

Her seferinde güçlenerek çıktık çünkü biz sırtımızı vesayet odaklarına değil milletin desteğine dayadık. Yargı tarafında da vesayet başladı. Orada da vesayet doğdu. Ortadan kaldıralım diye yargı reformunu gündeme getirdik.

SİZ BURADAYSANIZ BİZDE BURADAYIZ İŞTE MEYDAN

Yargı reformunu bitirdiğimizi zannediyorken FETÖ'nün adamları kafayı kaldırmaya başladı. Siz buradaysanız bizde buradayız. İşte meydan. FETÖ ile mücadeleyi kararlı bir şekilde 17 Aralık ile birlikte dile getiren ve bu tehlikeye dikkat çeken Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Bu örgüt kurban paralarını götürdüler kirli emelleri için harcadılar. Bu temiz duyguları kullanarak milletin parasını alıp vatandaşın aldığı silahları vatandaşlarınını üzerine mermi olarak atanlardan hesap soracağız.

Örgüt kapalı, hiç tahmin etmediğiniz insanlar karşınıza örgütün ağabeyi ablası olarak çıkabiliyor.

"SUÇLU OLAN KURUMLAR DEĞİL, YÖNETİCİLERDİR"

Kılı kırk yaparak bunları tespit edip kanser hüsresi gibi ayıracağız. Alışverişte ticaret de yapacağız, ölçümüz çok net, suçlu olan kurumlar değil yöneticilerdir.

Bundan sonra KHK'lar olacak. Bugüne kadar çıkardığımız KHK'lar meclis gündemine girdi. Meclis onayından sonra kalıcı hale gelecek. Eleştirilerin makul olanlarını dikkate alacağımız daha önce muhalefet liderleri ile yaptığımız görüşmelerde de söyledik.

Bu FETÖ örgütü sadece ülkemizi darbe girişimiyle, binbir türlü hileyle zor duruma düşürmediler. Sizlerin geleceğiyle de oynadılar.

2010 KPSS'de haksız yere 86 bin memurun bütün o imtihanda döktüğü teri de şaibeli hale getirdi. Mahkeme 2010'daki bütün memurların sınavını iptal etti.

MEYDANA İNENLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞME!

15 Temmuz şehit ve gazilerimize ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Şehit ve gazilerimizle ilgili yeni bir düzenleme daha yapıyoruz. Bunlara aylık bağlanabilmesi için SGK borcu olmaması gereken saçma sapan bir kural vardı. Bu borçlar da siliniyor ve gerekli maaş bağlanıyor.

Yarasının ölçüsü ne olursa olsun, onların gönlünü kazanmak bizim borcumuzdur. O meydana inenler tırnağı bile yaralanmışsa onlarda gazilik hakkından yararlanacak. Onlar Türkiye'nin geleceğini kurtardı. Gazilerimize iş vereceğiz.

ESKİ ABD ELÇİSİNİN SKANDAL AÇIKLAMALARI

ABD'nin önceki elçilerinden biri Erdoğan ABD'de sevilmiyor, ne yanlış yaptıysak yüzümüze söylüyor dedi. Yağcılık yaparsan makbul olursun. Yanlışlarını söyleyeceksin diktatör olacaksın öyle mi? Hadi oradan, hadi. Bu millet esaret altına girmeyen tek ulustur. Kimseyi de sömürmeyen tek millet vardır, Türk milletidir.

Türkiye'de konuşurken, yargılarken geçmişinize bakın. Geçmişinizdeki o yüklerinize bir bakın. Ne kadar insanın kanına girdiğinize bakın. Sonra Türkiye'yi yargılayın. Ne o Tayyip Erdoğan, 'Dünya 5'ten büyüktür' demiş. Hoşunuza gitmedi mi?

"İKİ ŞARTIMIZ VAR!"

Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak, tüm vatandaşları ülkenin kaderine sahip çıkacak Mezhep edasına dayalı bir yönetim dayatılmayacak.

İki şartımız var; biri, Türkiye ve Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak. Bunlar, bu düşünceleler bu bölgenin sorunları çözülmez. Bu sorunları en iyi bilen bölge ülkeleridir. İran, Türkiye bölgeyi en iyi bilen ülkelerdir. Soruna da en iyi çözümü de bu ülkeler getirecektir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz gecesi meydanlara inenlerle ilgili önemli gelişme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz