Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor - CANLI

İslam STK Birliği Külliye'de..

Giriş Tarihi: 18.8.2016 17:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor - CANLI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Pakistan Senatosu ve Milli Meclisi milletvekillerinden oluşan heyet ile İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) heyetini ayrı ayrı kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor..

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ülkemize ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesine bu gazi mekana hoşgeldiniz.

15 Temmuz'da FETÖ milletimize saldırdı. Bu hain yapı başarılı olamayınca nöbeti diğerleri devraldı. PKK tarafından 15 Temmuz'dan bu yana düzenlenen saldırılarda çok sayıda askerimiz, polisimiz yaralandı.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum.

Tek başına bu son saldırı dahi amacın sadece kan dökmek acı yaşatmak milletin huzuruna kastetmek olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

"BATI DÜRÜST DEĞİL"

Suriye'nin kuzeyinde şu anda YPG'nin saldırıları var ülkemizi tehlikeye sokuyor. Batı mücadelemizi anlamamıştır, anlamıyor ve anlamayacaktır. Dürüst davranmıyorlar.

PKK'nın son günlerdeki saldırısının gerisinde FETÖ olduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yok.

Türkiye'yi Suriye'de ve Irak'ta ülkemizin bekasını tehdit edecek gelişmeleri oldu bittiye getirmek isteyenlere şunu söylüyorum. Biz her şeyin farkındayız.

Verilen taahhütlerin yerine getirip getirilmediğini takip ediyoruz. Bu devlet bir çadır devleti değildir. Türkiye düzenli ordu tecrübesine sahip bir ülkedir.

Bu tür eylemler daha güçlü güvenlik yapısını inşa etme sürecini hızlandıracaktır.

"ÖLEN DE ÖLDÜREN DE MÜSLÜMAN"

İslam Dünyasında yaşanan çatışmalara baktığımızda ölenin de öldürenin de müslüman olduğunu görüyoruz. Bizlere düşen birliğimizi güçlendirmektir.

AYRINTILAR GELİYOR...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor - CANLI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz