Ergenekon Savcısı Pekgüzel'de FETÖ izi

FETÖ soruşturmasında tutuklanan eski Ergenekon Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in üzerinden 1 dolar çıktığı belirlendi. Pekgüzel, "Para üstü" diye kendini savundu

Giriş Tarihi: 18.8.2016 14:03
Ergenekon Savcısı Pekgüzel'de FETÖ izi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Ergenekon soruşturması ve duruşmasının savcılığını yapan Mehmet AliPekgüzel'in de üzerinde 1 dolar bulunduğu ortaya çıktı. Pekgüzel'in cüzdanından çıkan bir doları, "2013 yılında kredi kartının yurt dışı harcamalarını ödemek için banka şubesine verdiği paranın üstü olarak aldığını" söylediği öğrenildi.

T TİPİ CEZAEVİNE KONULDU

15 Temmuz'da FETÖ/PDY gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Ergenekon soruşturması savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in de üzerinde bir dolar bulunduğu ortaya çıktı. Darbe girişimin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan savcı Mehmet Ali Pekgüzel, tutuklanarak Sincan T Tipi Cezaevi'ne konuldu. Yapılan aramalarda Savcı Pekgüzel'in cüzdanında da '1 Dolar' çıktı ve delil olarak el konuldu.

2013 YILINDAKİ PARA ÜSTÜ

Savcı Pekgüzel'in, bu 1 doları, 2013 yılında kredi kartının yurtdışı harcamalarını ödemek için verdiği paranın üstü olarak bankadan aldığını söylediği öğrenildi. Pekgüzel'in, tutuklu bulunduğu cezaevinden bankaya dilekçe göndererek yaptığı ödeme karşılığında kendisine 1 dolar para üstü verildiğine ilişkin yazısı verilmesini istediği öğrenildi.

15 TEMMUZ SONRASI TUTUKLANDI

Mehmet Ali Pekgüzel, Ergenekon soruşturmasını Zekeriya Öz ve Nihat Taşkın ile birlikte yürütmüştü. Daha sonra Ergenekon davasında duruşma savcısı olarak görev yaptı. 2015 yılında HSYK'nın yaz kararnamesi ile Mersin'e atandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergenekon Savcısı Pekgüzel'de FETÖ izi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz