Erdoğan: Canlı bomba 12-14 yaşlarında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İBB önünde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan canlı bombanın 12-14 yaşlarında olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.8.2016 15:51
Erdoğan: Canlı bomba 12-14 yaşlarında!

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde, hastanelerde yaralı olarak 69 yaralı var

Yaralıların 17'si ağır. 51 ölüm vakası söz konusu.

Siirtli ve Vanlı vatandaşlarımızın yaşadığı bir mahallede oldu. İlk kanaatler DAİŞ olduğu yönünde.

VATANDAŞLARIMIZ GÖRDÜĞÜNÜ, BİLDİĞİNİ İHBAR ETMELİ

Hep söylüyorum, milletimiz tanıdığı, bildiği, gördüğü her şeyi güvenlik güçlerine bildirmeli. En önemli istihbarat insan istihbaratıdır. Terör belasının üzerine birlikte gitmeliyiz. Bu ispiyonculuk değildir, kimse bunu o şekilde düşünmesin."

BUNU BİDEN'A SÖYLEYECEĞİZ

FETÖ ile ilgili şu ana kadar 85 koli dosya gönderdik. Bu dosyaları incelemeye başladıklarını söylüyorlar. Fakat ben bunları tatmin edici bulmuyorum. Çünkü suçluların iadesi noktasında, anlaşmalı ülkelerde bir taraf talep ediyorsa bunu o kişi hangi ülkedeyse bunu isteyen tarafa vermesi gerekir. Ama burada ipe un seriliyor. Bunu Sayın Biden'a söyleyeceğiz. Biz bugüne kadar ABD'nin bizden istediği suçlularla ilgili bize belge gönderin bilgi gönderin dememişizdir. Burada da çok açık net MGK'nın, hükümetimizin terör örgütü olduğuna karar vermiş olduğu örgütün başını isteyeceğiz, belgeler sunacağız ve hala burada fail bu mudur gibi yaklaşım stratejik ortaklığımıza gölge düşürmektedir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Canlı bomba 12-14 yaşlarında!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz