Başbakan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'de

Saat 11.00'de başlayacak olan Yüksek Askeri Şura öncesi, Başbakan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Bugün yapılacak YAŞ'ın en önemli özelliği ise sivil sayısının daha fazla oluşu.

Giriş Tarihi: 23.8.2016 10:55 Güncelleme Tarihi: 23.8.2016 10:56
Başbakan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'de

Saat 11.00'de başlayacak olan Yüksek Askeri Şura öncesi, üyeler Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir'deki saygı duruşunun ardından YAŞ, yeni üyeleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından olağanüstü hal kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararnameyle yapısında değişikliğe gidilen YAŞ, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Başbakan Yardımcıları, Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı ve Milli Savunma Bakanı ile kuvvet komutanlarından oluşacak.

YAŞ'ta ilk kez sivil üye sayısı 6, asker üye sayısı 4 şeklinde belirlendi.

YAŞ TOPLANTISI ÇANKAYA'DA TOPLANACAK

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) , Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanacak. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından olağanüstü hal kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararnameyle yapısında değişikliğe gidilen YAŞ, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Başbakan Yardımcıları, Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı ve Milli Savunma Bakanı ile kuvvet komutanlarından oluşacak.

ALBAYLARIN DURUMU KONUŞULACAK

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ağustos ayı içinde bir YAŞ toplantısı yapmayı hedeflediklerini, bu toplantıda özellikle görev süresinin uzatılması uygun görülen albaylarla ilgili konuların görüşüleceğini ifade etmişti.

'ÇOK GİZLİ' İBARESİ KALKTI

Darbe girişiminden önce Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki "Çakmak Salonu"nda yapılan "çok gizli" nitelikli toplantı, ilk kez 28 Temmuz'da karargah dışında Çankaya Köşkü'nde, Başbakan Yıldırım başkanlığında toplanmış, TSK'daki terfi ve atamaların yanı sıra Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi tüm ayrıntılarıyla ele alınmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz