DAEŞ: Ne kadar çok yaşarsanız o kadar günaha girersiniz!.

Terör örgütü DAEŞ, firar eden ve ölen teröristlerinin yerine çocuk savaşçılar yetiştiriyor. Şiddet kullanımına teşvik edilerek intihar saldırılarına hazırlanan çocuklara cennete gidecekleri vaat ediliyor. Terör örgütünün geçen yıl bin 500 çocuk savaşçı yetiştirdiği bildiriliyor.

Giriş Tarihi: 23.8.2016 13:44 Güncelleme Tarihi: 23.8.2016 13:57
DAEŞ: Ne kadar çok yaşarsanız o kadar günaha girersiniz!.

Terör örgütü DAEŞ, taktik değiştirdi. Çocukları canlı bomba olarak yetiştiriyor.

Terör örgütü DAEŞ'in Gaziantep'te gerçekleştirdiği hain saldırıda, 12-14 yaşlarında bir çocuğun canlı bomba olarak kullanıldığı açıklanmıştı.

DAEŞ bir süredir saldırı eylemlerini, kaçan ya da ölen teröristlerinin yerine çocuklara düzenletiyor.

Üstelik örgüt propaganda videolarında da çocukları kullanmaktan çekinmiyor. Amerikan ordusu West Point Terörizmle Mücadele Birimi'ne göre, DAEŞ'in videolarında yer alan 89 çocuğun yüzde 60'ı, 12 ile 16 yaş arasında. Pek çoğu ise Irak doğumlu.

DAEŞ'İN ÇOCUK SAVAŞÇILARI

Çocukların yüzde 39'u bomba yüklü araç saldırılarında ölüme gönderildi. Yüzde 33'ü çatışırken, yüzde 18'i özel olarak eğitilmelerini gerektiren intihar saldırılarında öldü. Yüzde 6'sı iliştirilmiş oldukları birliklerde çeşitli görevler yaparken öldü. Sivillere yönelik intihar eylemleri yapanların oranı ise yüzde 4.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin yayınladığı bir rapora göre ise, geçen yıl terör örgütü DAEŞ 1500 çocuğu asker olarak kullanmaya başladı.

Peki DAEŞ neden çocukları tercih ediyor? Bunun en önemli sebebi, örgütün toprak kaybettikçe terörist sayısında da azalma yaşaması..

Ele geçirdiği yerlerde evde eğitimi yasaklayan ve okullarda da çocukların beynini yıkayarak, şiddet kullanımını teşvik eden DAEŞ, çocukları canlı kalkan, muhbir, bomba yapımcısı ve gardiyan olarak da kullanıyor.

Çocuklara ne kadar fazla yaşarlarsa o kadar çok günaha girecekleri ve intihar eylemi düzenledikleri takdirde cennete gidecekleri fikri aşılanıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ: Ne kadar çok yaşarsanız o kadar günaha girersiniz!.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz