Dalgıçlardan su altında FETÖ'ye tepki

Konya'da özel bir dalış merkezinde eğitim gören 30 dalgıç, Muğla'nın Bodrum ilçesine giderek tekneyle denize açıldı.

Giriş Tarihi: 24.8.2016 15:25 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 15:25
Dalgıçlardan su altında FETÖ'ye tepki
Karaada açıklarına demir atan dalgıçlar yaptıkları hazırlıkların ardından metrelerce derine daldı. Dalgıçlar, suyun altında açtıkları pankartlarla terör örgütü FETÖ'ye karşı tepkilerini dile getirdi.

BAŞKOMUTANIN YANINDAYIZ

Denizin metrelerce altında, "Denizin dibinde bile olsalar vatanımızı darbecilere yedirmeyiz" yazılı pankart açan dalgıçlar, ardından "Darbecilere karşı Başkomutanın yanındayız" yazan ikinci bir döviz açtı..

DARBE GİRİŞİMİ

Konya Dalış Merkezi eğitmeni Mustafa Kaynaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi milli iradeye ve demokrasiye karşı haince ve kalleşçe bir darbe girişiminde bulunulduğunu belirtti..

"SU ALTINDA DEMOKRASİ MESAJI VERDİK"

O gece halkın büyük bir kahramanlık destanı yazarak darbecilere gerekli cezayı verdiğini ifade eden Kaynaroğlu, şunları kaydetti: "Konya Dalış Merkezi dalgıçları olarak demokrasinin ve milli iradenin arkasında olduğumuzu göstermek için su altında pankartlar açarak bu şekilde bir destek vermek istedik. Konya'dan 30 dalgıç arkadaşımızla Bodrum'a gittik. Dalış yapan 30 kişinin arasında farklı siyasi görüşten olan arkadaşlarımız vardı ama söz konusu vatan olduğu için tüm arkadaşlarımız aynı paydada birleşmeyi bildi. Su altında demokrasi mesajını verdik. Allah vatanımıza ve milletimize tekrar bu acıları yaşatmasın."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalgıçlardan su altında FETÖ'ye tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz