Keçiören metrosu test sürüşüne başlıyor

Ankara Keçiören metrosunun test sürüşünün başlaması töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, " 'Aşkımız Keçiören metrosu gibi olsun' diyorlar. Artık kendilerine başka slogan bulsunlar. Metro bitiyor" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 31.8.2016 11:10 Güncelleme Tarihi: 31.8.2016 11:15
Keçiören metrosu test sürüşüne başlıyor

İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

SİZE YILDIRIM SÖZÜ

Bu metro inşaatı yıllar önce başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey metro inşaatlarına başladı. Bir belediye için büyük işler. Bir miktar yaptı. Sonra üzerimize yıktı. yıktı. Ben o zaman bakandım. Cumhurbaşkanımız dedi ki bu metroları bir an önce bitirelim Ankaralıları rahatlatalım. Önce Kızılay-Çayyolu, Sincan-Batıken'i açtık. Şimdi de Keçiören-AKM hattını açacağız. Sene sonunda tamamlanacak İnşallah. Size Yıldırım sözü.

GENÇLER ARTIK BAŞKA SLOGAN BULSUN

Geçenlerde bu istasyonlardan birisini incelemeye geldiğimizde gazetede bir haber gördüm. 'Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin, sürsün Keçiören Metrosu gibi olsun' diyor. Şimdi bu gençlere üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu artık bitiyor, ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin.

METROYU ÇUBUK'A KADAR UZATACAĞIZ

Bittiği gibi şimdi burada da bitmiyor. Buradan 27 km Çubuk'a kadar da uzatıyoruz. AKM'den Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 km daha ilave yapıyoruz. Başkanın kısa günün ticareti, onu da bugün kopardı. Bütün bu Keçiören bittiği zaman Ankara'da raylı sistem 64 kilometreye ulaşmış olacak.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören metrosu test sürüşüne başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz