Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor - CANLI

Başbakan Binali Yıldırım Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşuyor.

Giriş Tarihi: 1.9.2016 17:40
Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor - CANLI

Başbakan Binali Yıldırım ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ortak açıklama düzenliyor.

AP Başkanı Martin Schulz'un açıklamalarından önemli başlıklar şöyle oldu:

"15 TEMMUZ SONRASI GEREKLİ TEPKİYİ VEREMEDİK"

15 Temmuz'da tüm bir ülkeye yapılan saldırıyı izledik. Seçilmiş Cumhurbaşkanı'nın çağrısına halk kulak verdi. 15 Temmuz sonrası AB'den yeterince destek gelmediğine yönelik eleştirileri dinledim, gerekli tepkiyi veremedik. Bilmediğimiz konuları öğrenme şansımız oldu.

GEREKLİ TEPKİYİ VEREMEDİK

FETÖ ve bu devlet darbesi yapmak isteyen asker içerisindeki bir kanattan bahsetti Sayın Yıldırım. Çok teşekkür etmek istiyorum zira bu konuyu bu kapsamla bilmiyorduk. Gerekli tepkiyi veremedik. Bugünden baktığımızda, AB – Türkiye ilişkilerinin istikrar içinde kalmasına çalışmalıyız.

Son derece çirkin şekilde saldırılara maruz kalan bir ülke Türkiye. Türkiye bize güvenliğiyle ilgili soru sormakta haklı. Son derece çirkin bir terörle karşı karşıya olan bir ülkeden söz ediyoruz. Kapsamlı sorunlar listesi hakkında konuştuk. Terörle mücadelede değişiklik olmazsa elimiz kolumuz bağlı.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasından öne çıkan satırlar ise şöyle:

Sayın Schulz'a darbe girişimi sonrası beklediğimiz gür sesi duymadığımızı ifade ettik. Aradan geçen zaman içerisinde gerçekler ortaya çıkınca bu örgütün ülkemiz için ne kadar büyük bir tehdit olduğu bugün daha iyi anlaşıldı.

60 yıl geride kaldıktan sonra bundan sonraki yol haritasının güzergahı net bir şekilde Türk milleti görmek istiyor. Bu konuda 64. hükümet döneminde başlatılan vize serbestisiyle ilgili bir takım hususlar konusunda da görüş alışverişinde bulunduk.

AYRINTILAR GELİYOR...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor - CANLI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz